google asistan
Dijital Yaşam

Google Asistan, Yeni Bir Özellikle Güncelleniyor

Ünlü şirketler, sürekli yeni özellikleriyle kullanıcılarının karşısına geçiyor. Google da bunlardan biri, yeni bir özelliğiyle kullanıcılarının işini kolaylaştıracak gibi görünüyor. Bu özelliğin adı Guacamole olarak belirlenmiş.

 2016 yılında piyasaya sürülen Google Asistan, Google üzerinden gerçekleştirilen yeni nesil arama yöntemidir. Hemen her şeyi sorup cevabını alabileceğiniz gibi, alarm kurmak, müzik çalmak gibi farklı görevleri de yaptırabilirsiniz.

google chrome

Google Chrome 90. Sürümüyle Özel Linkler Oluşturabilecek
Detayları Keşfedin

Hey Google’a Takılmadan Komutlar Verilebilecek

Google Asistan, gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Şirket, sanal asistanı için bir yenilik daha eklemek üzere. İddialara göre artık asistan, Hey Google komutu olmadan bazı işlemleri yapabilecek. Google uygulamasının en son beta sürümünün Ayarlar bölümünde Guacamole seçeneği tespit edildi. Ayrıca Android 11’e sahip cihazları kullanan kişiler de bu özelliği keşfetti. Fakat şuan için özelliğe sadece çalışanlar erişebiliyor.

Cihazların ayarlar kısmında bulunan Guacamole’ye dokunduktan sonra ses kısayolları sayfasına yönlendirildiği tahmin ediliyor. Etkinleştirdikten sonra bu sayfada, Hey Google komutunu atlamayı sağlayan bir sayfa karşımıza çıkabilir.

Şuan için bu özellik cihazlarda açılmıyor. Çok yakın zamanda bu özelliğin test aşamasının tamamlanıp kullanıma açılması bekleniyor. Ayrıca, bu yeni özelliğin Apple’ın Siri asistanına rakip olabilecek mi şimdiden merak konusu oldu.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler