Android 12 Kişiselleştirme Ekranı
Dijital Yaşam

Google, Android 12 için İlk Tarihi Açıkladı

Geliştirdiği Chrome ile dünyanın en büyük arama motoru ünvanını elinde tutan Google, “Android 12 ne zaman yayınlanacak?” sorusuna ilk kez cevap verdi. Haziran ayında gerçekleşen etkinlikte tanıtılan işletim sistemi, kısa bir süre içerisinde kullanıcılarla buluşacak.

Geçtiğimiz saatlerde Android 12’nin beşinci beta sürümünü yayınlayan yazılım devi, yayınlanan sürümün son beta sürümü olduğunu paylaştı. Android 12 yeniliklerini önceden deneyimlemek isteyen kişilerin yüklediği beta sürümler, Android 13’e kadar tekrar karşımıza çıkmayabilir.

Google, Dünya Emoji Günü’ne Özel 992 Emojisini Güncelledi
Detayları Keşfedin

İşte Android 12’nin Yayınlanma Tarihi

Yayınlanan beşinci beta sürümünde herhangi bir yeniliğin bulunmadığını aktaran Google, bu sürümün beta kullanıcılarına daha fazla kararlılık sunduğunu ifade ediyor. Beşinci betayı kullananlar, büyük ölçüde bir performans değişikliği algılamazken herkes için yayınlanacak sürümde böyle bir artışın olabileceği tahmin edilmekte.

Aynı zamanda beşinci beta sürümü, Android 12’nin testlerini ilk kez Google Pixel 5A’ya getirdi. Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan yeni akıllı telefon, şimdiye kadar Android 11 ile çalışırken artık dileyenler beta sürümleri de tam uyumlulukla kullanabiliyor.

Google, Android 12 işletim sisteminin ana sürümüyle birlikte ne zaman yayınlanacağı konusunda net bir tarih vermemekte. Bunun yerine “sadece birkaç hafta sonra” ifadesini kullanan şirketin Eylül ortalarında beklenen güncellemeyi yayınlaması muhtemel.

Android 12 ile Çalışan Google Stadia

Google’ın beta sürümlerinde büyük bir açık keşfetmesi durumunda ana sürümün uzun bir süre ertelenmesi muhtemel. Benzer testleri kendi işletim sistemi iOS 15’te gerçekleştiren Apple’ın Android 12’den önce herkese açık sürümü yayınlayacağı düşünülüyor.

Her iki şirket de net bir tarih vermezken Google’ın Apple’ın gerisinde kalarak 14 Eylül sonrasında büyük güncellemeyi yayınlaması iddiasının gerçekleşeceği düşünülmekte.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler