Google-Alışveriş-Ventence
Dijital Yaşam

Google Alışveriş için Yeni Özellikler Tanıtıldı: İşte Detaylar

Google, çevrim içi gerçekleştirdiği etkinliğinde birçok yeni özellikler ve ürünler tanıtmaya devam ediyor. Google Alışveriş de yeni özelliklerle karşımıza çıktı. Bu sistem, Google’ın yapay zekası ile oluşturulmuş büyük bir veri tabanıdır.

Her gün milyonlarca insanın alışveriş yapmasını sağlayan şirket, Alışveriş için yeni özellikler getirerek kullanıcılarının deneyimini arttırmayı hedeflemiş. Artık bir ürünü beğendiğinizde gidip araştırmanıza gerek kalmayacak. Yeni özellik, sizin yerinize bunu yapacak.

Google, Uzaktan Çalışanlar için Smart Canvas Özelliğini Tanıttı
Detayları Keşfedin

Google Alışveriş ve Yeni Özellikleri

Google’ın yapay zekası ile oluşturulmuş Alışveriş özelliği güncellenmiş şekilde kullanıcılarına sunuldu. Teknoloji devi Google, bir ürünün fotoğrafını çektiğinizde ya da ekran görüntüsünü aldığınızda, uygulama sayesinde ürünü tanımaya ve satın almaya olanak sağlıyor. Google Fotoğraflar, bunu Lens kullanarak başarabilecek.

Bu hizmet, çevrede ya da dünyada arama yapmaya gerek duymadan alışveriş yapmaya olanak sağlıyor. Şirket, insanların her gün bir milyardan fazla kullanıcının alışveriş yapmak için Google’ı kullandığını belirtti. Bu alışveriş deneyimini güçlendiren yapay zeka destekli Google Alışveriş hakkında bazı ayrıntılar açıklandı.

Google Alışveriş, kullanıcı seçimlerini geliştirmek için markalar ve perakendecilerle bağlantı kurmak amacıyla arama verilerini kullanıyor. Son olarak şirket, Shopify ile ortaklığını genişletiyor ve bu sayede e-ticaret platformundaki 1,7 milyon satıcının ürünlerini Google aramalarında görünmesini sağlayacak.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler