Google Şirketinin Gizlice 6 GHz Testleri Yaptığı Ortaya Çıktı!
Dijital Yaşam

Google, 23 Nisan’ı Kutlayan Özel Doodle’ı Kullanıma Sundu

Dünyanın en büyük iki arama motorunu da bünyesinde barındıran Google, özel günleri kutladığı kendine özgü yöntemi Doodle ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Neredeyse her yıl olduğu gibi bu 23 Nisan’da da Google logosunun yerini bir Doodle’a bırakan şirket, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bu şekilde kutladı.

Pastel boya ile bir çocuk tarafından çizilmiş gibi görünen 23 Nisan Doodle’ının bir benzeri 2014 yılında yayınlanmıştı. 23 Nisan 2014’teki tasarımı yenileyerek oluşturulan yeni görünümü daha şimdiden birçok kullanıcı beğenmiş durumda.

Google, Safiye Ali'nin Doğum Gününü Türk Tasarımcının Doodle'ı ile Kutladı

Google, Safiye Ali’nin Doğum Gününü Türk Tasarımcının Doodle’ı ile Kutladı
Detayları Keşfedin

İşte 23 Nisan Özel Doodle’ı

Her Doodle’da olduğu gibi bu sefer de Google, logosunun üzerinde oynamalar yaparak adeta yeni bir logo oluşturmuş durumda. 4 farklı rengin bir araya geldiği ikonik Google logosundaki kırmızı O harfinin yerini Türk bayrağı alırken L harfinde bir çiçek bulunuyor.

Tüm bunların haricinde sarı renkli O harfinin güneşi ima ettiği düşünülmekte. Tam olmaması nedeniyle ortaya çıkan bu düşüncenin aslı bilinmezken Google’ın Çocuk Bayramı için Doodle’a sanki bir çocuk tarafından çizilmiş gibi bir görüntü vermesi ise taktir topladı.

Teknoloji devi şirketin 23 Nisan özel Doodle’ını tüm gün boyunca yayında tutması bekleniyor. Sonrasında ise arama sayfasının eski haline dönmesi muhtemel. Aynı zamanda eski 23 Nisan Doodle’larına göz atmak için buradan resmi Doodle sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler