Dijital Yaşam

Gizlilik Odaklı Tarayıcı Brave, Arama Motorunu Kullanıma Sundu

Popüler tarayıcılardan Brave, gizlilik odaklı yeni tarayıcısı Brave Search’u beta olarak kullanıma sundu. DuckDuckGo’ya bir alternatif olacak gibi görünen Brave Search, tüm tarayıcılarda kullanılabiliyor.

Brave’den biraz bahsedecek olursak Mozilla’nın kurucu ortağı ve eski CEO’su Brendan Eich tarafından kurulan Brave, tamamen ücretsiz ve açık kaynaklı bir tarayıcı. Gizliliği ve şeffaflığıyla öne çıkan Brave, reklam ve takip engelleyicilerin yanı sıra kullanıcılara bazı ödüller dağıtan Brave Rewards adlı bir sisteme de sahip.

Opera, Mobil Cihazlar için Oyun Odaklı Yeni Tarayıcısını Tanıttı
Detayları Keşfedin

İşte Brave Search’un Özellikleri

Tamamen kullanıcıların gizliliği ön planda tutulan Brave Search, kullanıcıları hiçbir şekilde izlememesiyle öne çıkıyor. Bunun yanında arama sonuçları için, bir diğer gizlilik odaklı tarayıcı olan DuckDuckGo gibi herhangi bir üçüncü parti dizin kullanmayan Brave Search; search.brave.com adresinden erişilebiliyor.

Şu anlık beta sürecinde olduğu için herhangi bir reklam göstermeyen Brave Search, gelirini ileride yanıltıcı olmayan reklamlarla sağlayacak. Ayrıca arama motoru, kullanıcılarına ücretli ve reklamsız bir plan da sunacak.

Ayrıca Brave Search, ilerleyen günlerde kullanıcılarına tıpkı Brave Rewards gibi, gösterdiği reklamlardan BAT cinsinde kripto para ödülleri dağıtacak. Şimdilik beta aşamasında olan tarayıcı, search.brave.com adresinden kullanılabiliyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
1

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler