Dijital Yaşam

Popüler Yemek Platformu getir, Türkiye’nin Yeni Unicorn’u Oldu

Geçtiğimiz her gün popülaritesini daha da arttıran yerli girişimlerden biri olan getir, saatler önce yeni bir rekora daha adını yazdırdı. e-girişim’in haberine göre 2.6 milyar dolar değerleme ile beraber 300 milyon dolar değerinde yatırım alan getir, Türkiye’nin yeni Unicorn şirketi ünvanını da kazandı.

Birçok farklı kategorideki ürünü dakikalar içerisinde müşteriye ulaştırmayı vaat eden getir, halihazırda Türkiye’nin hemen hemen her yerinde hizmet vermekte. Geçtiğimiz zamanlarda İngiltere’de de kullanıma sunulan platform, bunu kutlamak adına “getir diye yazılır, getir diye okunur.” sloganına sahip bir reklam kampanyası da başlatmıştı.

Üzerinden geçtiğimiz saatlerde ise getir yeni bir rekora imza attı. 2020 yılının Ocak ayında 38 milyon dolar değerinde Seri A ve bir yıl sonrasında ise 128 milyon dolarlık yatırım alan şirket, bu rekorun kırılmasını sağlayan en yeni yatırımını duyurdu.

2.6 miyar dolarlık bir değerleme ile alınan 300 milyon dolarlık bir yatırım her ne kadar henüz resmi kayıtlara geçmese de getir bu yatırımla beraber Türkiye Girişim Ekosistemi’nin en yüksek değerlemeye sahip şirketi olmuş oldu.

getir: 2.6 Milyar Değerleme ile Yeni Unicorn Şirket

Tüm bunların haricinde getir, elde ettiği yüksek değerleme rakamı ile Türkiye’de yer alan Unicorn şirketler arasına bir yenisini daha ekledi. Piyasa değeri 1 milyar doları aşan girişim ve şirketlerin aldığı bu ünvana Apple’dan Tesla’ya birçok farklı alanında dev de sahip.

getir ise şimdi elde ettiği 2.6 milyar dolarlık değerleme ile birlikte Unicorn ünvanının altına kendi ismini yazdırmayı başardı. Henüz resmi olarak duyurulmayan yatırım ve değerlemenin ilerleyen saatlerde getir resmi web sayfasından açıklanması bekleniyor.

Güncelleme: getir’den Beklenen Açıklama Geldi

Ortaya çıkan haberlerin ardından getir, 26 Mart tarihinde merakla beklenen resmi açıklamayı yaptı ve Türkiye’nin yeni Unicorn şirketi olduğunu duyurdu. Bununla birlikte 2.6 milyar dolarlık değerleme ile alınan 300 milyon dolarlık da resmi olarak açıklanmış oldu.


Kaynak: e-girişim

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler