Dijital Yaşam

GeForce Experience’dan Dikkat Çeken Yenilik

Popüler ekran kartı üreticisi NVIDIA, ekran kartları için birçok özellik sunan; GeForce Experience uygulaması için yeni bir güncelleme yayınladı. Güncelleme sayesinde yaratıcılık uygulamaları, artık tek tıkla optimize edilebiliyor.

NVIDIA ekran kartları için tasarlanan GeForce Experience uygulaması; videolar, ekran görüntüleri ve canlı yayınlar kaydedip bunları arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanıyor. Ayrıca sürücülerinizi güncel tutmanızı, uygulama ve oyun ayarlarınızı optimize etmenizi sağlıyor. Yeni güncellemesi ile GeForce Experience, bunlara ek olarak artık birçok yeni özellik sunuyor.

NVIDIA Ampere GPU

NVIDIA, En Yeni Ampere GPU’ları Tanıttı
Detayları Keşfedin

GeForce Experience ile Uygulamalar Tek Tıkla Optimize Edilebilecek

Güncelleme ile birlikte NVIDIA, GeForce Experience’ın performansı en üst düzeye çıkarmak için yaratıcı uygulamalarda hangi ayarların etkinleştirileceğini tahmin eden yeni bir özelliği kullanıma sundu. Özellik, Adobe Illustrator, Lightroom, Substance Designer, Autodesk AutoCAD ve DaVinci Resolve dahil olmak üzere şu anda 30’dan fazla uygulamada desteklenmeye başladı.

“GPU İşleme Modu”, “Blackmagic RAW Kod Çözme için GPU Kullan” ve “R3D için GPU Kullan” yapılandırarak ayarları otomatik olarak optimize etme gibi optimum ayarları kullanarak içerik oluşturucular; böylelikle NVIDIA Studio ürünlerinden tam verim ve yüksek performans elde edebiliyorlar.

Bunun dışında iki popüler uygulama, NVIDIA Broadcast tarafından desteklenen yeni yapay zeka özelliklerine kavuşuyor. Notch, gerçek zamanlı, yapay zeka destekli vücut takibi ve sanal arka plan ekledi. OBS Studio ise yüksek sesli klavye yazma; veya mikrofon statik gibi istenmeyen sesleri ortadan kaldırmak için, Gürültü Kaldırma özelliğini ekledi.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler