facebok
Dijital Yaşam

Facebook’un Clubhouse Benzeri Özelliğinden İlk Görüntüler

Şubat ayında, Facebook’un son zamanlarda büyük ilgi gören Clubhouse benzeri bir özellik üzerinde çalıştığı bildirilmişti. Temelde Clubhouse’un bir kopyası olarak görülen yeni özelliğe ait ilk görüntüler ortaya çıktı.

Yazılım mühendisi Alessandro Paluzzi tarafından ortaya çıkartılan görsellerle beraber özelliğin nasıl çalıştığını ayrıntılı olarak görülebiliyor. Ancak Paluzzi’nin belirttiği gibi, bu sadece tamamlanmamış bir arayüz, bu nedenle canlı sohbet özelliğinin yayınlandığında böyle görüneceğini söylemek mümkün değil.

Yeni Özellik, Facebook’un Clubhouse Cevabı Olabilir mi

Yeni sesli sohbet etme özelliği bir başka Facebook platformu olan Messenger odalarına entegre edilecek. Kullanıcılar Clubhouse ve Twitter Spaces’a benzer şekilde bir odada muhabbet etmenizi sağlayan sesli sohbet yayını başlatma seçeneği bulacaklar. Oda oluşturulduktan sonra, kullanıcılar diğerlerini rahatlıkla gönderi ya da mesaj aracılığıyla davet edebilecekler. Ayrıca o odadaki kullanıcıların profil resimleri Clubhouse’daki gibi dairesel bir şekilde gösteriliyor.

Facebook, birçok kişiye göre yeni rakibi Clubhouse’dan epey ilham aldı. Ayrıca şirket, Clubhouse’la rekabet eden ilk platform da değil. Twitter’da Spaces adlı benzer bir özelliği Nisan ayından itibaren herkesin kullanımına sunmayı planlıyor. Sesli sohbet uygulamalarının giderek daha fazla ilgi gördüğü günlerde diğer platformlardan da Clubhouse’a rakip özelliklerin gelmesi bekleniyor.


Kaynak: 9to5Mac

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler