Dijital Yaşam

Facebook’tan Trump’ın Hesabı ile İlgili Yeni Açıklama: Tekrar Açılma Tarihi Duyuruldu

Facebook, geçtiğimiz saatlerde Donald Trump ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Facebook ve Instagram hesaplarının Ocak 2023’e kadar kapalı kalacağını açıkladı.

Trump’ın hesabı, 6 Ocak 2021’de ABD’de gerçekleşen Capitol olaylarında şiddete karışan kişiler ile ilgili olumlu şeylerin paylaşılmasından dolayı 7 Ocak günü kapatılmıştı. Daha önceden Trump’ın Facebook ve Instagram hesabını süresiz olarak kapatan şirket; şimdi ise, hesabın ne zamana kadar kapalı kalacağını açıkladı.

Donald- Trump'ın- Sosyal- Medya- Yasağında- Önemli- Gelişme

Donald Trump’ın Sosyal Medya Yasağında Önemli Gelişme
Detayları Keşfedin

Trump’ın Hesabı 2 Yıllığına Kilitlendi

Şirket, Trump’ın hesabının 7 Ocak 2021 tarihinden başlayarak iki yıllığına kapalı kalacağını açıkladı. Kısaca Trump’ın Facebook ve Instagram hesabı, 7 Ocak 2023 tarihinden itibaren açılacak. Ayrıca Facebook, bazı sert uyarılarda da bulundu.

Facebook

Şirket, eğer Trump daha fazla kural ihlalinde bulunması durumunda daha katı bir politika izleyebileceklerini açıkladı. Yani Donald Trump’ın hesabı açıldığında eğer daha fazla kural ihlalinde bulunulursa; Trump’ın hesabı kalıcı olarak kapatılabilir.

Facebook’un aldığı bu kararın biraz fazla ağır olup olmadığı tartışılırken; ayrıca bu konuda ise Donald Trump’tan henüz bir açıklama gelmedi.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler