Mark Zuckerberg Facebook
Dijital Yaşam

Facebook, Venezuela Başkanının Hesabını Dondurdu

Teknoloji devi Facebook, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun Facebook hesabını dondurduğunu açıkladı. Facebook’a göre Venezuela Başkanı Maduro, Facebook kurallarını ihlal ederek COVID-19 hakkında yanlış bilgilerin yayılmasına sebep oluyor.

Devlet Başkanı Maduro’nun hesabının dondurulmasının nedeni ise kekikten elde edilen Carvativir ilacının COVID-19‘u tedavi edebileceğini söyleyen bir video paylaşmış olması. Şirket, bu nedenle hem hesabı 30 günlüğüne dondurdu hem de bu videoyu platformdan kaldırdı.

Donald Trump Sosyal Ağlara Rest Çekti! Kendi Sosyal Medyasını Kuruyor
Detayları Keşfedin

Facebook, Hesabın Dondurulması ile İlgili Açıklama Yaptı

Facebook, yaptığı açıklamada bu kararın Dünya Sağlık Örgütü‘nü dikkate alarak yaptığını belirtti. Şirket, Dünya Sağlık Örgütü’nün koronavirüsün tedavisinin bulunmadığını belirttiği açıklamasına dayanarak; Venezuela Başkanı’nın paylaştığı bilgiyi yanlış olarak nitelendirdiğini ve kendi politikalarını izleyerek hesabı 30 günlüğüne dondurduğunu açıkladı.

Facebook Messenger

Günümüzde yanlış bilgi, özellikle sosyal medya platformlarında çok çabuk ve kolay bir şekilde yayılabiliyor. Facebook, yanlış bilgilerin yayılmasını engellemek için politikasında bulunan birçok sert kuralları uyguluyor. Ayrıca meydana gelen COVID-19 pandemisi nedeniyle de platforma ek kurallar getirilmiş durumda.

Aslında Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro; sosyal medya platformlarında daha önceden de, sosyal medya platformlarında yanlış bilgi paylaşımında bulunmuştu. Twitter, daha önceden Maduro’nun bir gönderisini, yine COVID-19 pandemisi ile ilgili yanlış bir bilgi içerdiği için kaldırmıştı. Gönderi, bazı tedaviler aracılığıyla COVID-19’un bulaşıcı genlerini ortadan kaldırılabileceğini içeriyordu.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler