Dijital Yaşam

Facebook, Dikkat Çekici Oyun Stüdyosu Adımını Attı

Teknoloji devi Facebook yaptığı satın alımla hem oyun dünyasını hem teknoloji şirketlerini şaşırttı. Facebook Gaming için satın aldığı Unit 2 Games adındaki oyun şirketini, yeni projelerde kullanmayı hedefliyor.

Uzun zamandır oyunlar ile tanınmış Facebook, aldığı şirketin bir projesiyle dikkat çekti. Bu proje sayesinde diğer kişiler ile işbirliği yaparak oyun geliştirebiliyorsunuz.

Sony, Dört Gözle Beklenilen Yeni Oyununu Tanıttı
Detayları Keşfedin

Satın Alınan Şirket, Crayta ile Tanınıyor

Unit 2 Games, geçen yıl Stadia’ya özel olarak başlatılan Unreal Engine 4 üzerine inşa edilen işbirlikçi oyun oluşturma platformu Crayta ile tanınıyor. Facebook, Unit 2 Games ekibininin teknolojisine sahip olacakken hayranların endişelenecek bir şeyleri yok gibi görünüyor. Şirketin satın alma hakkında yayınladığı yazılara bakılırsa, ekip Crayta üzerinde çalışmayı bırakmayacak ve oyun aktif olmaya devam edecek.

Facebook; şirketi, oyun oluşturmayı daha erişilebilir ve kullanımı kolay hale getirmek için satın aldığını ve web sitesine Crayta’nın oluşturma araç setini yeni deneyimler sunmak için Facebook Gaming’in bulut platformuna entegre etmeyi planladığını yazdı.

Oyun geliştirme platformu geçen yıl Stadia’ya geldiğinde, hizmetin birlikte oynama özelliğini oyunu aniden öne çıkardı. Birlikte oynama sayesinde arkadaşınızla veya basit bir bağlantı ile aynı noktada bulunan oyuna gidebiliyorsunuz. Facebook, satın alma duyurusunda da benzer bir özellik üzerinde çalıştığını ve işleri daha da ileri götürebileceğine inandığını söyledi. Ama nasıl olacağını açıklamadı, ancak Unit 2 Games oyunlarını ve oluşturma araçlarını eklemenin bu çabaları tamamlayacağını ve hızlandıracağını yazdı.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler