Uzay ve Havacılık

ESA, Yeni Astronot Birlikleri için Rekor Katılım Topladı

Avrupa’da en fazla talep edilen mesleklerden biri olan “ESA Astronotu” için rekor katılım gözlendi. Bir önceki astronot alımı 2008’de gerçekleştirilmişti ve başvuru sayısı oldukça fazlaydı. Fakat bu sene yapılan katılım sayısı, 2008’in yaklaşık üç katı olarak belirtildi.

Avrupa Uzay Ajansı (ESA), bu sene yapmış olduğu astronot alımı için yaklaşık 22.000 başvuru aldı. Avrupa Uzay Ajansı, bu sayının tarihi bir an olduğunu ve görüldüğü gibi bu alandaki rekabetin çok büyük olduğunu belirtiyor.

Avrupa Uzay Ajansı (ESA) yeni astronotlar için yaptığı çağrı üzerine rekor sayıda başvuru aldı. Bu sayı 2008'deki astronot alımına göre yaklaşık üç kat daha fazla olarak belirtildi.

Çin, Zhurong Aracının Çektiği İlk Mars Selfie’sini Yayınladı
Detayları Keşfedin

Yeni Astronot Birlikleri, 2022’nin Sonunda Açıklanacak

Astronot işe alım süreci altı bölümden oluşuyor ve ESA’nın insan kaynakları uzmanları, bu başvuruların ikinci aşaması için sadece 1.500 insan kabul edecek.

ESA temsilcileri 23 Haziran Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında, 2008’e kıyasla rekor sayıda kadın başvuru sayısı olduğunu söyledi. Bu sayı 2008’de 1.287 iken bu yıl 5.419 olarak açıklandı. Ayrıca ESA, 16’sı kadın olmak üzere 257 engelli aday olduğunu da ekledi.

Son aşamada sadece 40 kişi seçilecek bu işe alım sürecine Avrupa’nın bir çok ülkesinden başvurular geldi. En fazla başvuru, Fransa’dan geldi ve bunu Almanya, İngiltere, İtalya ve İspanya izledi. 

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler