Epic Games
Dijital Yaşam

Epic Games Yüklü Miktarda Bir Yatırım Aldı

Dijital oyun mağaza platformu Epic Games gelişmeye devam ediyor. Son birkaç senedeki kampanyaları ile platform adını dünyaya duyurmuş durumda. Bu sayede platform büyük video oyun şirketlerinin de dikkatini çekmiş durumda. Ek olarak Sony, Temmuz ayında Epic Games’e 250 milyon dolar değerinde bir yatırım yaparak şirketten azınlık hissesi satın almıştı.

Platform yöneticileri bu yatırımı şöyle açıklamıştı; “Yatırım, halihazırda iyi anlaşan şirket arasındaki ilişkinin üzerine bazı eklemeler yapıyor ve teknoloji, eğlence ve sosyal bağlantılı online servislerin gelişimi hedeflerimizi güçlendiriyor.”

Playstation 5

PlayStation 5 için İlk Büyük Güncelleme Yayınlandı
Detayları Keşfedin

Epic Games Toplam 1 Milyar Dolar Yatırımın Sahibi Oldu

Sony tarafından gelen bu yatırım sonrası platform daha da büyümeye başladı. Ek olarak platform, Sony dışından da bazı şirketler tarafından yatırım aldı. Bu yatırımlar toplandığı zaman ise ortaya oldukça büyük bir fiyat çıktı. Platform şuanda toplam 1 milyar dolar yatırıma ev sahipliği yaptı. Şuanda Epic Games’in değeri ise tam tamına 28.7 milyar dolara dayandı.

Epic Games

Bu yatırımlardan sonra Epic Games CEO ve kurucusu Tim Sweeny de bir açıklama yaptı. Tim Sweeny’nin yaptığı açıklama ise şöyle:

Epic ve Metaverse için vizyonumuzu destekleyen yeni ve mevcut yatırımcılara minnettarız. Onların yatırımları Fortnite, Rocket League ve Fall Guys’daki bağlantılı sosyal deneyimler kurma çalışmalarımızı hızlandırmaya yardımcı olacak ve Unreal Engine, Epic Online Servisleri ve Epic Games Store ile oyun geliştiricilerini ve yaratıcılarını güçlendirecek.”

Tim Sweeny / Epic Games CEO ve Kurucusu

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler