Dijital Yaşam

Epic Games Store’a Oyunlardan Sonra Uygulamalar da Ekleniyor

İlk olarak Epic Games’in oyun ve uygulamalarını başlatmak için tasarlanan Epic Games Launcher’da, Epic Games Store ile üçüncü taraf oyunlar da satılmaya başlamıştı. Bundan böyle uygulamaya eklenen yeni “Uygulamalar” sekmesi ile Epic Games, mağazasında üçüncü taraf uygulamalara da yer vermeye başladı.

Bu açıklama ile birlikte Epic Games, üçüncü taraf uygulama sektörüne de girmiş oldu. Böylelikle Epic Games Store, Microsoft Store’a ve Steam’e güçlü bir rakip olmuş durumda. Şimdilik beş farklı Windows uygulamasını mağazasına getiren Epic Games, ileride Discord gibi daha çok popüler uygulamayı getirme sözü verdi.

Epic Games

Epic Games, Bu Haftanın Ücretsiz Oyunlarını Duyurdu
Detayları Keşfedin

İşte Epic Games Store’a Eklenen Uygulamalar

Şu anda Epic Games Store’da beş farklı üçüncü taraf uygulama bulunuyor.

  • Oyun mağazası itch.io – Ücretsiz
  • 3B model oluşturucu KenShape – 7 TL
  • Dijital Boyama Uygulaması Krita – 17 TL
  • Açık kaynaklı tarayıcı Brave – Ücretsiz
  • Dijital içerik platformu Spotify – Ücretsiz
Epic Games

Ayrıca şirket, önümüzdeki günlerde de Epic Games’in sosyal ağ uygulaması Houseparty’in ve popüler iletişim uygulaması Discord’un da Epic Games Store’da yer alacağını duyurdu. Ancak uygulamaların ne zaman geleceği hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Epic Games, şu anda geliştiricileri kendi platformuna çekmek için farklı bir yöntem kullanıyor. Aktarılanlara göre Epic Games, şu anda mağazasında bulunan uygulamalardan gelir elde etmiyor. Yani bir uygulamaya ücret ödediğinizde ödemenin tamamı uygulama geliştiricisine gidiyor.

Epic Games Store

Şu anda Epic Games Store, Steam’e ve Microsoft Store’a güçlü bir rakip gibi görünüyor. Epic Games’in uygulama sektöründe tıpkı oyunlar gibi başarılı olup olmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler