Dijital Yaşam

En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Uygulamaları

Günümüzde YouTube ve TikTok gibi video odaklı sosyal medya ağları gittikçe yaygınlaşıyor. Birçok kişi, videolu içerik üretmeye başlıyor. Video düzenleme programları da videolu içerik üreticilerinin bir vazgeçilmezi haline gelmiş durumda.

Video düzenleme programları; bazen YouTube gibi platformlara yüklenecek videoların düzenlenmesinde, bazen de bir web sitesine eklenecek videoların düzenlenmesinde kullanılabiliyor. Biz de sizler için en iyi video düzenleme programlarını bir araya getirdik.

Beğenebileceğiniz Fotoğrafçılık Uygulamaları

Beğenebileceğiniz Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları
Detayları Keşfedin

Blackmagic DaVinci Resolve

  • Platform: Windows, macOS ve Linux
  • Fiyat: Ücretsiz, Ücretli Sürümü Bulunuyor

Blackmagic Design‘ın geliştirdiği DaVinci Resolve, en popüler video düzenleme programlarından biri. Profesyonel düzenleyicisi ve farklı amaçlara yönelik sekmeleri ile DaVinci Resolve, birçok video içerik üreticisinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir program.

DaVinci Resolve, 7 farklı sekmeden oluşuyor. Medya sekmesi, videonuza ekleyeceğiniz medyaları içe aktarmanızı sağlarken; Cut sekmesi ise içe aktardığınız videoları kırpmanızı sağlıyor. Edit sekmesi, içe aktardığınız videoları düzenlemenizi sağlarken; kurgu yapmanızı da hızlandırıyor.

Bunun dışında Fushion sayfası, 2D ve 3D animasyonlar oluşturmanızı sağlarken; Renk sayfası da videonuzun renklerini düzenlemenizi sağlıyor. Ayrıca Fairlight sayfası videonuzun sesini düzenlemesini sağlarken; son olarak Teslimat sayfası ise videonuzu dışa aktarmanızı sağlıyor.

DaVinci Resolve, ücretsiz bir şekilde indirilip kullanılabiliyor. DaVinci Resolve’un daha gelişmiş versiyonu olan DaVinci Resolve Studio ise; $385’a daha gelişmiş düzenleme araçları, ve HDR desteği ile profesyonellere hitap ediyor.

Nikon NX Studio

  • Platform: Windows ve macOS
  • Fiyat: Ücretsiz

Ünlü fotoğraf makinesi üreticisi Nikon’un geliştirdiği NX Studio, fotoğraf ve videoların kalitesini, renk ayarlarını düzenlemek için tasarlanmış bir program. Tamamen ücretsiz olan bu program, Windows ve macOS’da kullanılabiliyor.

NX Studio, Picture Control ve Beyaz Dengesi ayarları ile RAW verileri için Pozlama Telafisi gibi ayrıntılı düzenleme işlevleri de dahil olmak üzere; Nikon’un resim görüntüleme yazılımı ViewNX-i ile görüntü işleme ve düzenleme yazılımı Capture NX-D’den birçok mevcut işlevleri bünyesinde barındırıyor.

Ayrıca NX Studio, kullanıcıların belirli bir alandaki renkleri ayarlamasına olanak tanıyan Renk Kontrol Noktaları ve gelişmiş düzeltme için Rötuş Fırçası özelliğini de içeriyor.

iMovie

  • Platform: macOS, iPadOS, iOS
  • Fiyat: Ücretsiz
iMovie

Apple tarafından geliştirilen iMovie ile kullanıcılar; fragmanlar oluşturabiliyor ve videoları düzenleyip 4K’ya varan çözünürlükte dışa aktarabiliyor. Bütün Apple platformları arasında projelerinizi senkronize edebilen iMovie, App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilip kullanılabiliyor.

Video ve sesleri istediğiniz gibi düzenlemenizi sağlayan iMovie, çoğu içerik üreticisine yetebilecek düzenleme araçlarına sahip. Bunun dışında 13 farklı video efekti ve 80’den fazla fon müziğine sahip olan yazılım, yeşil perde efekti desteğine de sahip.

DaVinci Resolve, bazıları için biraz karmaşık bir arayüze sahip ancak sunduğu seçenekler; ve avantajlar sayesinde yazılım, en iyi video düzenleme programları arasında yer alıyor. Gelişmiş düzenleme seçenekleri ve basit bir arayüze sahip olan iMovie’nin tek dezavantajı ise sadece Apple cihazları üzerinde kullanılabilmesi.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
1
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler