Elon Musk
Apple

Elon Musk’tan Steve Jobs Hakkında Yeni Tweet

Kurduğu şirketler ile büyük başarılara imza atan Elon Musk, sosyal medya paylaşımları ile gündeme gelmeye devam ediyor. Tesla’dan SpaceX’e, Neuralink’ten The Boring Company’e birçok farklı girişimiyle dikkat çeken Musk’ın şimdiki konusu ise Steve Jobs.

2011’de pankreas kanseri nedeniyle hayatını kaybeden Jobs hakkında bir Tweet paylaşan Musk, daha şimdiden ilgi odağı olmuş durumda. Apple’ın hisseleri ise paylaşımı ile kısa süreli bir düşüşün ardından yükselişe geçti.

apple

Epic Games ve Apple Davasında Ortaya Çıkan Belge Dikkat Çekti
Detayları Keşfedin

İşte Elon Musk Tarafından Paylaşılan Tweet

Yahoo! News üzerinde paylaşılan bir makaleye Twitter platformunda yanıt veren Elon Musk, Steve Jobs’a duyduğu özlemi dile getiriyor. Musk, Tweet’inde “Keşke onunla konuşma fırsatı bulabilseydim.” sözlerini kullanmakta.

Günümüzde dünyanın en değerli şirketi ünvanına sahip olan Apple’ın kurucusu olan Steve Jobs, şirketi daha önce iflasın eşiğinden döndürmesi ile büyük ses getirmişti. Jobs’un 10 yıl önce hayatını kaybetmesi tüm dünyada büyük bir üzüntüyle karşılanmıştı.

Elon Musk’ın Tweet’inden edinilenlere göre Musk, birçok girişimcinin yaptığı gibi Jobs’un fikirlerinden ilham alıyor. Tweet’ini paylaştığı haberin konusu olan “Apple, Steve Jobs sonrasında sihrini kar için sattı mı?” için görüşünü belirtmemesi ise dikkat çeken konulardan.

iPad
Steve Jobs ve iPhone 2G

Jobs’un Vefadının 10. Yılı Yaklaşıyor

5 Ekim 2011’de hayatını kaybeden Steve Jobs’un vefadının 10. yıl dönümü yaklaşırken Musk’ın böyle bir paylaşım yapmasının kasıtlı olarak gerçekleştirildiği düşünülüyor. Tüm bunların haricinde Apple’ın Steve Jobs’un vefadının yıl dönümü için bir anma töreni gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği de merak konusu.

Apple resmi web sayfasında Steve Jobs’un anısına özel bir sayfa bulunurken 5 Ekim’de bu sayfada özel bir değişiklik gerçekleştirilmesi muhtemel. Nelerin olacağını ise zaman gösterecek. Apple’ın Steve Jobs hakkındaki sayfasına buraya dokunarak ulaşabilirsiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler