Neuralink
Dijital Yaşam

Elon Musk’ın Kurucusu Olduğu Neuralink’de Kritik Ayrılık

Beynin bilgisayarlar ile iletişim kurmasını sağlayan bir cihaz geliştirmeyi amaçlayan Neuralink projesinde bir ayrılık gerçekleşti. Neuralink‘in başkanı ve kurucu ortağı olan Max Hodak, Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide şirketten ayrıldığını açıkladı.

Oldukça ses getiren Neuralink, 2016 yılında Elon Musk ve Max Hodak‘ın da aralarında bulunduğu bir grup kişi tarafından kurulmuştu. Elon Musk‘ın da oldukça büyük miktarlarda yatırım yaptığı proje, beyin dalgaları ile internete bağlanabilen her aygıtı kontrol edecek bir cihaz geliştirmeyi amaçlıyor.

Neuralink

Elon Musk’tan Sevindirici Neuralink Haberleri Geldi: Sıradaki Hedef İnsan
Detayları Keşfedin

Neuralink’in Başkanı Şirketten Ayrıldı

Max Hodak, Twitter üzerinden paylaştığı gönderide birkaç hafta önce şirketten ayrıldığını açıkladı. Burada binlerce şey öğrendiğini, ve hala şirketin büyük bir destekçisi olduğunu açıkladı. Neden ayrıldığını açıklamayan Hodak, bu konu hakkında pek fazla detay vermedi.

Neuralink’in kurucu ortağı ve eski başkanı Max Hodak, Twitter üzerinden aşağıdaki açıklamayı yaptı.

“Bazı kişisel haberler: birkaç hafta önce Neuralink’den ayrıldım. Orada birçok şey öğrendim ve şirketin büyük bir destekçisi olmaya devam edeceğim.”

Max Hodak’ın Attığı Twitter üzerinden paylaştığı gönderi
Neuralink

Biraz Neuralink projesinden bahsedecek olursak; tam olarak 2016’da kurulan Neuralink, beyine yerleştirilen bir implant geliştirmeyi hedefliyor. Bu implant sayesinde insanlar; etraflarındaki elektronik cihazları herhangi bir fiziksel müdahalede bulunmayarak, sadece düşünerek kontrol edebiliyor.

2016’dan bu yana faaliyetlerini sürdüren Neuralink, 29 Ağustos gecesi bunca yıllardır süren çalışmaların sonucunu göstererek; oldukça ses getirmişti. O tarihte ilk defa görünceye çıkan implant, hayvanlar üzerinde oldukça başarılı bir şekilde çalışıyordu.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler