starlink
Uzay ve Havacılık

Elon Musk, SpaceX Starlink Projesi için Önemli Detaylar Verdi

Dünyanın etrafında kurulan uydu ağıyla dünyanın her yerine internet bağlantısı sunan Starlink için beklenen tarih verildi. Elon Musk, yaptığı sosyal medya paylaşımıyla Starlink hakkında bazı detayları da verdi. Elon Musk, Starlink internet hizmetinin bu yılın sonuna kadar tamamen taşınabilir olacağını açıkladı.

SpaceX’in yeni Starlink uydu internet hizmeti şu anda beta testi dönemi içinde. Bu hizmeti 10.000 kişi kullanıyor. Belirtilen raporlara göre SpaceX, Starlink hizmetinin, büyük bir taşıt hareket halindeyken çalışması için FCC’ye (Federal İletişim Komisyonu) başvuruda bulundu.

elon musk

Elon Musk, Kendisini Mars’ın İmparatoru İlan Etti
Detayları Keşfedin

Starlink Hizmetinin Beta Testi Tamamlanıyor

Elon Musk’ın açıklamalarına göre, Starlink hizmeti Tesla’nın araçları için uygun değil, ve bu sebeple büyük taşıt olarak uçak, karavan, kamyon ve gemi gibi araçlar kullanılacak. Şu an mevcut donanım bir adresten diğerine taşınamıyor. Bu açıklama, Starlink için büyük bir değişiklik olacağının habercisi.

Starlink Projesi
Starlink Uydusu Fırlatılıyor

Starlink, bu yılın sonunda tamamen taşınabilir olacak, böylece hareket halindeki bir karavan veya kamyonda kullanabilirsiniz. Fakat önemli yazılım güncellemeleri için birkaç uydunun daha fırlatılmasına ihtiyacımız var.”

– Elon Musk, SpaceX’in Kurucu ve CEO’su

Yapılan açıklamalara göre, Starlink bu yazın sonlarına doğru beta testinden çıkabilir. Hizmetin çalışma süresi, bant genişliği gibi özellikleri tamamen geliştirildiğinde, binlerce kişinin kullanması bekleniyor. Halihazırda internet hizmetinin beta sürümünü 10.000 kişi kullanıyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler