Dijital Yaşam

Elon Musk, Bitcoin ile Tesla Satışını Durdurdu: İşte Düşen Bitcoin Değeri

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’da çarpıcı bir açıklama yayınladı. Elon Musk, paylaşımla Tesla araçlarının Bitcoin kullanılarak satın alım işlemlerini durdurduklarını açıkladı. Bitcoin madenciliği için fosil yakıtların artan kullanımı, bu kararı almaya sebep olmuş. Bu açıklamanın ardından Bitcoin, %10’dan fazla değer kaybetti.

Şubat ayında Tesla, 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını ve gelecekte daha fazla Bitcoin veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapabileceğini açıklamıştı. O sırada şirket, Bitcoin’i ürünleri için bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlamıştı. Tesla’dan ve Elon Musk’tan gelen destek, kripto para birimlerinin fiyatlarının değerlenmesine katkıda bulundu.

Dogecoin, Elon Musk Nedeniyle Büyük Değer Kaybetti
Detayları Keşfedin

Satışlar, Diğer Kripto Paralarla Gerçekleşebilir

Elon Musk, Bitcoin hakkında yaptığı açıklamada, Bitcoin madenciliği için fosil yakıtların, özellikle kömürün hızla artan kullanımından endişe duyduklarından bahsetti. Ayrıca kripto para birimlerinin gelecek vaat eden bir para birimi olduğunu, ancak böyle devam ederse çevre için geri dönüşü olmayacağını da ekledi.

Tesla

Şirket şuan için Bitcoin’le alım satım işlemlerini durdurmasına rağmen, kripto para madenciliği daha sürdürülebilir bir enerjiye geçer geçmez, Tesla satış işlemlerine devam edecek. Ayrıca şirket, Bitcoin’in madenciliğinin % 1’inden bile daha az enerji kullanan diğer kripto para birimlerini de inceliyor.

Musk’ın her paylaşımı kripto para piyasasını değiştiriyor. Bu paylaşımın ardından Bitcoin 50.482$’a geriledi ve Tesla hisseleri düştü. Meraklılar, önümüzdeki günlerde şirketin hangi kripto parayla işlemlerine devam edeceğini ya da nasıl çözüm yolu bulacağını dikkatle bekliyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler