ekran altı kamera
Aygıtlar

Ekran Altı Kameralı Telefonların Tanıtım Tarihi için Yeni İddia

Telefon tasarımları, yıllar geçtikçe pek çok değişikliğe uğramaya devam ediyor. ZTE’nin Axon 20 5G ile piyasaya sunduğu ekran altı kamera teknolojisinin ardından bu sistemi birçok marka da kullanmaya başladı. Ekran altı kamera özelliği, telefonlardaki ön kamerayı ve ekranı birleştiriyor.

Bu teknolojide, daha fazla ışık alan özelleştirilmiş bir kamera yer alıyor. Aynı zamanda ekrana, ışık geçirgenliğini artıran şeffaf bir malzeme yerleştiriliyor. Böylelikle kullanıcılara pürüzsüz bir ekran görüntüsü sunuluyor.

En Yeni Apple Etkinliği Açıklandı: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

Bu Yılın Gözdesi Ekran Altı Kameralar Olabilir

Geçtiğimiz günlerde Samsung, Xiaomi, Oppo, Vivo, ZTE bu yıl, ekran altı kameralar içeren telefonlarını piyasaya süreceği sızdırılmıştı. İlerleyen günlerde şirketlerin bu yeni teknolojiye sahip telefonlarını çıkartması bekleniyor.

Axon 20 5G

Ayrıca sızdırılan bir diğer bilgi şöyle: Samsung ve Oppo’nun ekran altı kameralı cihazları katlanabilir şekilde karşımıza çıkabilir. Xiaomi’nin cihazı Mi Mix 4 adıyla tanıtılacak. Vivo’nun NEX 5’i ve diğerleri bu yılın sonlarına doğru kullanıcılarıyla buluşacak.

Ek olarak ZTE, Axon 20 5G‘nin ardından daha iyi bir kameraya sahip olacak olan Axon 30’u tanıtacağını duyurdu. Şirket, Axon 20 5G’de ekran altı kamera sistemini sağlayabilmek için özel malzemeler, çift kontrol çipleri, özel piksel matrisi ve bir selfie algoritması kullanmıştı.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
2
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler