Aygıtlar

Dyson, Yeni Lazer Teknolojili Süpürgelerini Tanıttı

Geçtiğimiz yılın Mart ayında ani bir CEO değişikliği ile karşımıza çıkan Dyson, lazer temalı yeni etkinliğini geçtiğimiz saatlerde tamamladı. Şirket, ev teknolojilerindeki yenilikleri aktarırken iki yeni elektrikli süpürgesini de duyurdu.

Dyson V15 Detect ve V12 Detect Slim modelleri, sahip olduğu yeni lazer teknolojisi ile kullanıldığı alandaki bakterileri hem kullanıcıya gösterirken veriler toplayarak analizler gerçekleştirebiliyor. Aynı zamanda yeni aygıtların ülkemizdeki fiyatları da paylaşıldı.

En Yeni Apple Etkinliği Açıklandı: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

İşte Yeni Lazer Teknolojili Dyson Modelleri

Temizlik alanında dünyanın en çok tercih edilen şirketlerinden biri olan Dyson’a göre evleri havalandırmak birçok bakteriyi içeriye almakta. Çıplak gözle görülmesi oldukça zor durumdaki bakteriler, Dyson’un özel lazer teknolojisi ile tamamıyla görünür hale geliyor.

İki farklı yeni Dyson süpürgesinin, V15 Detect ve V12 Detect Slim’in sahip olduğu bu lazer teknolojisi sadece kullanıcısına bakterilerin olduğu noktalara yönlendirmekle sınırlı kalmıyor. Lazer vuruşları sayesinde bakterileri ölçümleyebilen süpürgeler, elde ettiği veriler ile analizler yapmakta.

Bu analizlerin sonucunu Dyson ile özdeşleşen yuvarlak ekranda gösterebilen iki yeni aygıt, bulunduğu konumda hangi bakteri türünün yüksek olduğunu da belirleyebiliyor. Analizlerin gerçekleşmesini mümkün kılan akustik piezo sensörlerinin dünya genelindeki 400’e yakın mühendisin ortak çalışması ile geliştirildiği aktarılmakta.

Gerçekleştirilen testlere göre Dyson’un şimdiye kadarki en güçlü emiş teknolojisinden güç alıyor. 240 watt’a kadar çekim yapabilen ve çektiklerini 5 katmanlı filtreleme teknolojisi ile arındıran süpürgeler, %99.99’a kadar tozları tek seferde alabiliyor. Bu sayede normalde gerçekleştirilen temizlik %60 oranında iyileştirilmiş oluyor.

“COVID-19 ile geçirdiğimiz bir buçuk yıllık süreç, bakteriler hakkındaki tedbirlerimizi arttırdı. Mühendisler olarak biz, Dyson ile bakterileri güvenli yollarla ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. En yeni modellerimiz, sadece bir süpürge olmakla kalmıyor aynı zamanda akıllı süpürgelerin ilk örneklerini sunuyor.”

-James Dyson, Dyson Kurucusu ve Baş Mühendisi

Türkiye’de gerçekleştirilen özel tanıtım ile birlikte ülkemizde satışa sunulan V15 Detect, 6.999 TL’den satışta iken V12 Detect Slim ise 5.999 TL’lik etiketi ile Dyson resmi web sayfası ve ülkemizdeki farklı satış noktalarındaki yerini aldı.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler