Aygıtlar

Dyson, Yeni Hava Temizleme Aygıtlarını Tanıttı

Dünya genelinde milyonlarca insan artık kapalı alanlarda çok daha fazla zaman geçirirken, soluduğumuz hava konusundaki farkındalık da her geçen gün artıyor. Evlerimiz daha fazla çalıştığımız, egzersiz yaptığımız, uyuduğumuz ve oyun oynadığımız alanlar haline gelirken, her gün 9.000 litreye kadar hava soluduğumuzu göz önüne aldığımızda, iç mekanlarda soluduğumuz havanın kalitesi de büyük bir önem arz ediyor.

Kapalı alanlarda gözümüzle gördüğümüz tozlar dışında, gözümüzle göremediğimiz ultra ince partiküller (PM10, PM2.5), Uçucu Organik Bileşikler (VOC), Azot Dioksit (NO2) ve formaldehit gibi kirleticiler mevcut. Gün içinde yemek pişirme, temizlik yapma, kanepeye oturma gibi basit aktivitelerimiz; bu kirleticilerin havaya karışmasına neden oluyor. Günde yaklaşık 14 saatten fazla vaktimizi kapalı alanlarda gerçirdiğimizden, gözümüzle göremediğimiz tehlikeleri anlamak ve bunlara çözüm bulmak daha da önemli bir hal alıyor.

dyson

Kablosuz Saç Şekillendirici Dyson Corrale ile Tanışın
Detayları Keşfedin

Formaldehiti Algılayan 2 Yeni Ürün Türkiye’de Satışta

Formaldehit, kontrplak ve fiber levha gibi formaldehit esaslı reçineler içeren mobilya ve ahşap ürünleri, yalıtım malzemeleri ve boya, duvar kağıdı, vernik ve ev temizlik ürünleri gibi kendin yap ürünleri tarafından yayılan renksiz bir gaz kirleticisidir. 0,1 mikron boyutundaki partiküllerden 500 kat daha küçük olması nedeniyle özellikle yakalanması zordur. Tespit edilemediği halde, gazsızlaştırma olarak bilinen hava kaynaklı kimyasalların sürekli salınımı nedeniyle uzun süreli maruziyete ve bu doğrultuda da sağlık sorunlarına yol açabilir.

Dyson Purifier Hot+Cool™ Formaldehyde hava temizleyici iç alandaki alerjen ve zararlı maddeleri tespit ederken, tamamen yeni katı hal formaldehit algılama ve tam yalıtım sağlayan HEPA 13 standardında filtreleme sunarak daha temiz bir ev ortamı sağlıyor.

Dengeli bir hava akışı için Air Multiplier™ teknolojisi kullanan ürün, termostat ısı kontrolüyle otomatik olarak odayı hedef sıcaklıkta tutuyor. Odanın her yerinde kontrol sağlamak için havayı karıştırıp dağıtarak temizlenen havanın yayılımı için güçlü bir hava akışı yaratırken, bulunduğu ortamı kışın ısıtıp yazın serinletiyor.

Dyson Purifier Cool™ hava temizleyic ise, bir odanın havasını doğru şekilde temizlemek için gereken standart test koşullarının ötesine geçerek partikülleri ve gazları otomatik olarak algılıyor ve tamamen yalıtımlı HEPA 13 standardında filtrelemeyle ultra ince partikülleri yüzde 99,95 oranında yakalıyor. Air Multiplier™ teknolojisiyle temizlenmiş havayı dağıtıp yayan ürün, bulunduğu ortamı dilediğiniz zaman serinletebiliyor.

Dyson mühendisleri, temizleme performansını korurken Dyson Purifier Cool’un ses çıkışını da azaltmaya odaklandı. Dyson Malezya Gelişim Merkezi’nin kendi akustik odasından yönetilen tasarım süreci sayesinde yeniden geliştirilen cihaz yüzde 20 daha sessiz olacak şekilde çalışıyor. Maksimum fan hızında 64 desibelden 61 desibele düşürülen gürültü, hava ve makine yüzeyi arasındaki sürtünme miktarını azaltan teknolojiyle sağlanıyor.

Evleriniz için tasarlanan Dyson Purifier Hot+Cool™ Formaldehyde ve Dyson Purifier Cool™ hava temizleyiciler, tamamen Dyson Link mobil uygulaması tarafından kontrol edilebiliyor ve sesli komut kontrolüyle etkinleştirilebiliyor. Ürünler hakkında daha fazla bilgi almak için Dyson resmi web sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler