Donald- Trump'ın- Sosyal- Medya- Yasağında- Önemli- Gelişme
Dijital Yaşam

Donald Trump’ın Sosyal Medya Yasağında Önemli Gelişme

Donald Trump, uzun süredir sosyal medya platformlarına erişemiyordu. Hatta bu yüzden kendisine özel sosyal medya ağı kurdu. Bugün açıklananlara göre Donald Trump’ın sosyal medya yasağı kalktı. Bunu kaldıran kişi ise Joe Biden.

Eski ABD Başkanı Trump, seçim sonrasında görevini Joe Biden’a teslim etmesi bekleniyordu. Fakat Twitter üzerinden binlerce destekçisini, seçimlerde usulsüzlük yaşandığı gerekçesiyle, başkent Washington DC’de toplanmaya çağırmıştı.

Donald Trump

Donald Trump, Kendi Sosyal Medya Platformunu Kullanıma Sundu
Detayları Keşfedin

Trump’tan Bir Açıklama Gelmedi

Yaşanan bu olayın ardından Twitter başta olmak üzere diğer platformlar da Trump’ın sosyal medyalarına erişmesini engellemişti. Hemen ardından Trump, geçtiğimiz günlerde özgürce iletişim kurabileceği platformu kurdu. Twitter sistemi gibi çalışan bu mecrada, kullanıcılar e-posta adresleri, adlarıyla kayıt olabiliyor.

Bugün yapılan açıklamaya göre ABD Başkan’ı Joe Biden, Trump tedbiri olan İcra Emri 13925’i iptal etti. Federal Ticaret Komisyonu, sosyal medya platformlarında kamuya uygun olmayan şekilde yayın yapan kullanıcılara karşı önlem almakla yükümlüdür. Trump tedbiri de bunun içinde yer alıyordu.

Biden’ın kararıyla bu tedbir kalktı. Donald Trump, Twitter gibi platformlara erişebilecek. Trump’tan bu konu hakkında henüz bir açıklama gelmedi. Sosyal medya hesaplarını kullanmaya devam edecek mi ya da kendi kurduğu platformu mu kullanacak bilinmiyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
2
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
1

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler