Dijital Yaşam

Donald Trump, Kendi Sosyal Medya Platformunu Kullanıma Sundu

Joe Biden’den önceki Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklama ile kendi sosyal medya platformunun artık kullanımda olduğunu duyurdu. Facebook, Twitter gibi diğer platformlardan banlanan Trump’ın sosyal medyası içinse herhangi bir uygulama geliştirilmiş değil.

Şimdilik sadece web üzerinden erişebilinen platform Trump’ın vaatleriyle artan beklentileri karşılayamazken basit bir WordPress sistemi üzerine kurulmuş olması da dikkatleri üzerine çekti. Geçtiğimiz Salı gününden itibaren yayın hayatına başlayan platform ile birlikte Trump yasaklarıyla ilgili durumum değişmesi bekleniyor.

Donald Trump Sosyal Ağlara Rest Çekti! Kendi Sosyal Medyasını Kuruyor
Detayları Keşfedin

İşte Donald Trump Tarafından Geliştirilen Sosyal Medya Platformu

ABD seçimleri ile birlikte Facebook ve platformlarının yanında Twitter’dan da banlanan Donald Trump, bunların ardından kendi sosyal medyasını kuracağını duyurmuştu. Bir süre sessizliğini koruyan Trump, rahatça iletişim kurabileceği mecrayı da böylelikle oluşturmuş oldu.

İlk paylaşımının 25 Mart tarihinde yapıldığı görülen platformun yayın tarihinin 5 Mayıs olması ise dikkatleri üzerine çeken bir başka konu. Tıpkı Twitter gibi bir mantıkla çalışan platformda, kullanıcılar e-posta adresleri, adları gibi bilgilerle kayıt olabiliyor.

Kayıt işleminden sonra paylaşımlar yapmaya ve diğerlerinin paylaşımlarını kendi hesaplarında paylaşmaya başlayabilen kişiler aynı zamanda tüm gönderileri Facebook ve Twitter’da da birkaç adımda paylaşabiliyor. Twitter, bunu şimdilik engellemişken Facebook tarafında ise herhangi bir sorun bulunmuyor.

Trump’ın Banlanan Facebook Hesabı

Gönderileri doğrudan paylaşmayı engelleme durumu ile ilgili açıklama yapan Twitter yetkilileri ise kısa bir kabul sürecinden sonra sorunun ortadan kalkabileceğini belirtti. Tüm bu özelliklere rağmen ilk gelen yorumlara göre Trump’ın sosyal medya platformu beklentileri karşılamış durumda değil.

Kullanıcılar, “Trump’ın platformunu daha yayınlamadan çok fazla övdüğünü” belirterek sitenin basit bir WordPress teması ve sistemiyle oluşturulduğunu ifade ediyor. Trump veya platform yetkililerinden bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmezken birçok kişiye göre Trump, sosyal medyadan çok blog sayfası kurmuş durumda.

Trump, Banlandığı Platformlara Geri Dönecek mi?

Facebook’dan banlandığı için Instagram’ı da kullanamayan, YouTube’a erişemeyen ve en sevdiği platform olarak bilinen Twitter’daki hesabı ise kapatılan Donald Trump’ın kendi sosyal medya adımı sonrasında tüm bunlara geri dönmesi muhtemel.

Twitter ve Google, kendi platformlarına Trump’ın dönüşü ile ilgili açıklama yapmazken Facebook ise ilerleyen günlerde yapılacak bir karar görüşmesi sonrasında durumun netleşeceğini belirtti. Donald Trump’ın platformunun dengeleri nasıl değiştireceği merakla beklenirken nelerin olacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler