Dijital Yaşam

Dogecoin, Elon Musk Nedeniyle Büyük Değer Kaybetti

Tesla ve SpaceX gibi şirketlerin kurucusu Elon Musk, bir süredir attığı tweetler ile kripto para birimlerinin fiyatının değişmesine sebep olmasıyla konuşuluyordu. Şimdi de Elon Musk nedeniyle Dogecoin, büyük bir değer kaybına uğradı.

Elon Musk, bugün katıldığı SNL (Saturday Night Live) adlı bir programda Dogecoin ile ilgili bir espiri yaptı. Bu espiriden sonra kripto para birimi, %25‘e varan değer kaybetti. Elon Musk, daha önce de attığı tweetler nedeniyle Dogecoin ve Bitcoin’in fiyatlarını etkilemişti.

elon musk

Elon Musk’ın Yeni Dogecoin Tweeti Piyasayı Sallayabilir
Detayları Keşfedin

İşte Dogecoin’in Düşmesinin Nedeni

Elon Musk, Anneler Günü dolayısıyla annesi Maya Musk ile birlikte SNL’nin parodi haber programı Weekend Update’e katıldı. İkili, aralarında geçen diyalogda Dogecoin’e atıfta bulunmayı ihmal etmedi. Bundan sonra da kripto para birimi, %25‘e varan düşüş yaşadı.

Maya Musk, oğluna Anneler Günü için hangi hediyeyi alacağını sorup, hediyesinin Dogecoin olmamasını umduğunu söyledi. Bunun üzerine Elon Musk, olumlu olarak cevap verdi. İkilinin bu konuşmasından sonra kripto para birimi, büyük değer kaybına uğradı.

Programdan önce $0,67 civarında olan kripto para birimi, programdan sonra $0,42’a kadar düştü. Ardından fiyatı biraz normalleşen kripto para birimi, şu anda $0,47 civarında bir fiyata sahip.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler