Otomobil

Dikkat Çeken Versiyonları ile Yeni Ford Focus Tanıtıldı

Otomobil devi Ford, geçtiğimiz dakikalarda Almanya’da bulunan merkezinden Focus ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Duyuru ile birlikte uzun süredir heyecanla beklenen yeni 2022 yılının Ford Focus modeli tanıtılmış oldu.

Yeni teknolojileri, “insan odaklı tasarım” hedefi ile görünümdeki küçük değişiklikler ve birçok farklı versiyonu ile gözleri üzerine çeken model, Ford sürücülerinin çok sevdiği yenilikleri de sunmakta.

Ford

Ford Otosan ve AVL, Otonom Sürüş Çözümleri Geliştirmeye Devam Ediyor
Detayları Keşfedin

2022 Ford Focus için İlk Bakış

Bu yıl 118. yaşını doldurmaya hazırlanan Ford, uzun zamandır tasarımlarının odağındaki “insan” faktörünü yeni Focus ile de buluşturuyor. Otomobilin halihazırda çok sevilen tasarımı; Titanium, ST-Line ve Active versiyonlarında ufak değişimler barındırmakta.

Onlarca farklı versiyon arasında en seçkin tasarım ise Ford’un aktardıklarına göre Vignale’de bulunuyor. Yeni kaput tasarımı ön yüksekliğini arttırırken LED farlar ise karanlıktaki sürüş deneyimini daha yükseğe çıkarmakta. Beş kapılı ve SW modellerinde ise modern bir duruş için arka farlar koyulaştırılmış durumda.

İç tasarımda ise dikkatleri ilk olarak yeni ekran çekmekte. Ford tarafından yeni tanıtılan ve oldukça sevilen SYNC 4 sistemi, 2022 yılı itibari ile Focus ailesinde de yer alıyor. 13.2 inç boyutunda bir ekranı beraberinde getiren SYNC 4 aynı zamanda otomobil alımında önemli kriterlerden olan Apple CarPlay ve Android Auto desteklerini de barındırıyor.

2022 Focus, Yeni Ford Teknolojilerinden Güç Alıyor

Tanıtılan yeni Focus modeli, 20 yılı aşkın süredir serinin tercih edilmesini sağlayan güç aktarımı konusunu geliştirmekte. Güç aktarımı yetenekleri ile 2019 yılında neredeyse her 2 dakikada bir satılan Focus, WLTP yakıt verimliliğini beraberinde getiriyor.

WLTP ise karbondioksit emisyon, yedi vitesli şanzıman gibi detaylarıyla sevilen PowerShift sisteminin bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Yeni hibrit motorlar ile birlikte PowerShift, sürücülerin yakıt masrafını daha da azaltmayı vaat ediyor.

Volvo, Geleceğin Arabasını Duyurdu: Recharge Concept
Detayları Keşfedin

Motor seçeneklerinin haricinde Ford tarafından geliştirilen yazılımlar da yeni Focus tarafından sunulan sürüş deneyimini iyileştirmekte. Gaz pedalının sertliğini ayarlayan Elektronik Direksiyon Sistemi başta olmak üzere tüm bu teknolojiler aynı zamanda seri sollamayı da basitleştirmekte.

Yeni otomobilin ne zaman satışa sunulacağı ile ilgili resmi bir açıklama bulunmuyorken resmi Türkiye fiyatlarının da önümüzdeki aylarda belli olması muhtemel. Nelerin olacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler