Otomobil

Dacia Logosunu Yeniliyor: İşte Yeni Logo

Son zamanlarda birçok otomobil markası logosunu yeniledi. Şimdi de bunlara Dacia da dahil oluyor. Otomobil devi Dacia, yeni logosu ile birlikte yenilenmiş görsel marka kimliğini duyurdu. Şirkete göre görsel marka kimliğinin yenilenmesi, stratejik planlarının önemli bir parçası.

Şirket, bu yılın başlarında duyurduğu yeni stratejisi doğrultusunda görsel kimliğini yeniledi. Daha sade bir logo ile karşımıza çıkan Dacia, bu aydan itibaren eski logosunu kademeli olarak kaldırarak yeni logosunu birçok yerde kullanmaya başlayacak.

Dacia'nın Bigster Adını Verdiği Otomobili Ortaya Çıktı

Dacia’nın Bigster Adını Verdiği Otomobili Ortaya Çıktı
Detayları Keşfedin

İşte Dacia’nın Yeni Logosu

Dacia, yeni görsel kimliği şirketin temellerine sadık kalınarak oluşturulan, daha modern ve dijital bir otomobil markası olma yolunda yenilendi. Sadelik ve sağlamlığın öne çıkarıldığı logo, markanın outdoor tarafını da vurguluyor.

İlk logoda Dacia kelimesi özel bir tasarım ile bulunurken, ikinci logoda ise ilk logodaki tasarımdan sadece “D” ve “C” harfleri yer alıyor. Açıklamaya göre bu iki yeni tasarım da şirketin Tasarım Ekibi tarafından oluşturulmuş.

Dacia’nın yeni logosu, Haziran 2021’den itibaren markanın sitesi, reklamlar ve broşürler aracılığıyla kullanılmaya başlanacak. 2022’nin başından itibaren ise şirketin fiziksel bölgelerinde kullanılmaya başlanacak olan yeni logo, 2022’nin ikinci yarısından itibaren ise araçlarda yerini alacak.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler