Otomobil

Dacia Duster Yenileniyor: İşte Detaylar

Popüler SUV modellerinden Dacia Duster, yeni yüzüyle beklenen özelliklerine kavuşuyor. Toplam 1.9 milyondan fazla satış yapan Duster, Avrupa’da SUV lideri konumunda. Dacia tarafından paylaşılanlara göre yeni Duster şimdi hem günlük hem de outdoor sürüşler için müşterilere iyi bir yol arkadaşı olmayı hedefliyor.

Duster’a gelen yenilikler kullanıcılara konfor, güvenlik ve performans alanlarında daha üstün bir sürüş sunabilir. Marka imzalı LED farlar, Arizona Turuncusu gövde rengi ve 8 inçlik multimedya ekranı ile yeni Duster, Eylül ayında ülkemizde satışa sunulacak.

Dacia Logosunu Yeniliyor: İşte Yeni Logo
Detayları Keşfedin

İşte Yeni Dacia Duster’ın Tüm Detayları

Yenilenen tasarımı ile Duster, daha gelişmiş bir aerodinamik yapıya sahip olup araç verimliliğine katkı sağlıyor. Araca eklenen yeni Arizona Turuncu rengi ise Duster’a daha yenilikçi bir tasarım getiriyor.

Yeni Duster’da ilk kez Dacia Sandero ailesinde kullanılan ve marka kimliğini taşıyan Y şeklindeki LED ışıklar kullanıldı. Bu LED ışıklar ön ve arka farlarda bulunuyorken bu sayede araç ilk bakışta dikkatleri üzerine çekmekte.

Aracın ön tarafına getirilen krom görünümlü ızgaradaki üç boyutlu kabartmalar, aracın farlarıyla modern bir bütünlük sağlıyor. Ayrıca yeni Duster, LED ön sinyal farları ile donatılan ilk Dacia modeli olma özelliğini taşıyor.

Sürüş Konforu Arttırılıyor

Yeni Duster, kullanıcılarına daha fazla konfor sunma konusunda oldukça iddalı. Araç; yeni döşemeleri, koltuk başlıkları ve hareketli ön kol dayama özellikleri ile iç mekanı çok daha çekici yapıyor.

Yeni Duster’da radyo sistemi, kullanıcı dostu Media Display ve Media Nat kullanıcılara 8 inçlik dokunmatik ekran ile sunuluyor. Bu sayede kullanıcıların sürüş konforu bir adım öteye taşınıyor.

Yeni Duster’a standart olarak sunulan ESC ve hız sınırlandırmanın yanı sıra sürüş destek sistemi (ADAS) de eklenmiş durumda. Kör Nokta Uyarı Sistemi, Park Asistanı gibi özellikleri de içeren ADAS, sürücülere bu yenilikler ile kolaylık sağlıyor.

Teknik Özellikler

Yeni Duster, sürüş keyfini daha düşük karbon emisyonuyla mümkün hale getiriyor. Merakla beklenen otomatik EDC şanzıman ise TCe 150 bg motor ile güç buluyor. Ayrıca yeni Duster’ın LPG deposunun kapasitesi %59 arttırılarak 49,8 litreye çıktı.

Kullanıcılar yeni Duster’ı heyecanla bekliyor. Türkiye’nin SUV lider modeli Duster, kullanıcılara konfor ve performans alanında sağladığı yeniliklerle iddasını sürdürmeyi hedefliyor. Bu hedefin gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğini ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
3
🥳 HEYECANLI
2
👻 ŞAŞIRTICI
2
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler