Dijital Yaşam

Clubhouse’un Şaşırtan Değeri Ortaya Çıktı

Son aylarda oldukça popülerleşen Clubhouse, geçtiğimiz gün yaptığı sitesi üzerinden yaptığı yazılı açıklamada; yeni yatırımları kabul ettiğini açıkladı. Ocak ayında B serisi yatırım turunu tamamladığını açıklayan şirket, geçtiğimiz gün itibariye de C serisi yatırım turunu tamamladığını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde, Twitter’ın son aylarda gittikçe popülerleşen Clubhouse platformunu; 4 milyar dolara satın almak istediği ortaya çıkmıştı. İsmi açıklanmayan bir kaynak, yatırım turları sonucunda Clubhouse’un değerinin 4 milyar dolara ulaştığını doğruladı.

Twitter Siber Saldırı Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Twitter’dan 4 Milyar Dolarlık Clubhouse Adımı
Detayları Keşfedin

Clubhouse, Yeni Yatırımları Kabul Etti

Clubhouse, C serisi yatırım turunun DST Global, Tiger Global ve Elad Gil gibi büyük yatırımcıların yanında; Andreessen Horowitz’den Andrew Chen tarafından da yönetildiğini açıkladı. İddalara göre yatırım turu, şirketin değerini tam 4 milyar dolara yükseltmiş durumda.

Yatırım turuna öncülük eden Andreessen Horowitz şirketi ve Clubhouse’un yöneticileri; yatırım turunda, ne kadar para toplandığına dair açıklama yapmadı.

Bunun dışında, geçtiğimiz günlerde Twitter’ın Clubhouse’a tam 4 milyar dolar teklif ettiğini; ancak sonradan vazgeçtiği idda edilmişti. Şirket yöneticileri, bu konu hakkında da konuşmayı reddetti.

Clubhouse Nedir, Nasıl Davetiye Bulunur

Şirket, yaptığı yazılı açıklamada aldığı yatırımların daha hızlı bir şekilde büyüyebilmelerini, altyapılarını güçlendirmelerini, yeni kullanıcılara kapılarını açmalarını ve daha fazla içerik üreticiyi desteklemelerini sağlayacaklarını açıkladı.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
1
😡 KIZGIN
1

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler