Dijital Yaşam

Clubhouse Hacklendi: İşte Ele Geçirilen Bilgiler

Adeta yeni bir sosyal medya kategorisi yaratan Clubhouse, LinkedIn ve Facebook gibi büyük şirketlerin ardından hacklenen platformlar arasına katıldı. Ortaya çıkan bilgilere göre sevilen platformun 1.3 milyon kullanıcı verisi hacklerların elinde bulunuyor.

Facebook’un 533 milyon, LinkedIn’in 500 milyon kullanıcı bilgisini çaldırması ve bunların satışa sunulmasının ardından Clubhouse’un da hacklenmesi akıllara birçok soru işareti getirmiş durumda. Clubhouse yetkilileri hacklenme ile ilgili açıklama yapmayı reddederken hackerların hedefi olacak sıradaki platform ise merak konusu.

500 Milyon LinkedIn Kullanıcısının Bilgileri Satışa Çıktı
Detayları Keşfedin

1.3 Milyon Kullanıcının Hangi Verileri Çalındı?

Halen Android uygulaması yayınlanmayan ve davetiye sistemiyle kullanıcılarını kabul eden Clubhouse bunlara rağmen milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor. Oda sistemiyle diğer platformlara güçlü bir rakip olan uygulamayı kullanan 1.3 milyon kullanıcının ismi, diğer sosyal medya adresleri ve daha fazla bilgisi hackerların eline geçmiş durumda.

Clubhouse’un En Yeni Logosu

İlk kez Mart 2020’de yayınlanan ve birkaç ay içerisinde ülkemizde de popülerleşen Clubhouse’un yetkilileri, hacklenme ile ilgili açıklamalar yapmamakta ısrarcı. Bu durum gerçekten de 1.3 milyon verinin çalınmış olabileceği ihtimalini arttırıyor.

Tüm bunların haricinde ilk önce Facebook, sonrasında LinkedIn ve şimdi de Clubhouse’un hacklenmesi bunların aynı kişiler tarafından yapıldığını düşündürmekte. LinkedIn ile dört basamaklı sayılar karşılığında verileri iade etmeyi teklif eden hackerların Facebook ve Clubhouse hacklenmesi ile ilgisi olup olmadığı ise bilinmiyor.

4 milyar dolar gibi büyük bir fiyata satılacağı düşünülen Clubhouse’un hacklenmenin ardından piyasa değerini kaybedeceği iddia ediliyor. Nelerin olacağını ilerleyen zamanlar gösterecekken ard arda yapılan hack işlemlerinin bir sonraki hedefinin hangi şirket olacağı merak konusu.

Clubhouse İddiaları Yalanladı

Ortaya çıkan hacklenme iddialarının sonrasında Clubhouse, resmi Twitter hesabı aracılığıyla tüm bunları yalanladı. Şirket 1.3 milyon verinin çalınmadığını, bahsedilen bilgilerin hali hazırda API ve uygulaması aracılığıyla herkese açık olduğunu duyurdu.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
2
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler