clubhouse
Dijital Yaşam

Clubhouse, Beklenen Android Uygulamasını Yayınladı

Bir yıldan fazla süredir iOS cihazlara hizmet veren Clubhouse artık Android cihazlarda da kullanılabilecek. Sosyal medya platformu Clubhouse, geçtiğimiz günlerde beta testlerini başlatmıştı. Şirket, şimdi ise ilk olarak ABD’de Android uygulamasını yayınladı.

ABD’de Android mobil işletim sisteminde kullanıma açılan Clubhouse, kullanıcıların şu anlık sadece sesli sohbet odalarına katılmasına olanak sağlıyor. Şirketin yaptığı bir açıklamaya göre, şirket önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıcılardan geri bildirim almak, birkaç özelliği eklemek ve sorunları düzeltmek istiyor.

Clubhouse Hacklendi: İşte Ele Geçirilen Bilgiler
Detayları Keşfedin

Android Uygulaması Diğer Ülkelere de Geliyor

Ses temelli sosyal medya platformunu Dünya genelinde 10 milyondan fazla kişi kullanıyor. Android versiyonu da çok talep görüyordu. Sonunda Android cihazlara da gelen Clubhouse öncelikle İngilizce konuşulan ülkelerde ve daha sonra diğer tüm bölgelerde kullanılabilecek.

Clubhouse

ABD dışındaki kullanıcılar, Android uygulaması kendi bölgelerine geldiğinde bilgilendirilmek üzere Google Play mağazası aracılığıyla ön kayıt oluşturabilecek. Ayrıca şirketin Android uygulaması hakkında yaptığı paylaşımdan bu kadar kısa sürede Android kullanıcılarının artması, şirketi şaşkına çevirmiş durumda.

Sınırlı sayıda erişim sağlanmasına rağmen Clubhouse, popülerliğini korumaya devam ediyor. Son olarak Twitter, Facebook, Reddit gibi diğer sosyal medya platformları da Clubhouse’la rekabet edebilmek için ses özelliklerini kullanıma sunmaya başlamıştı.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler