Aygıtlar

Canon’dan Dikkat Çeken Gülümseme Algılayan Kilit Teknolojisi

Teknoloji şirketi Canon, çalışanları arasındaki morali sorununun üstesinden gelmek için distopik bir yöntem geliştirdi. Ofislerine AI özellikli “gülümseme tanıma” teknolojisine sahip kameralar yerleştiren şirket bununla birlikte çalışanları ile daha iyi bir iletişim kurmayı hedefliyor.

Çalışanların tamamıyla pozitif olmasını hedefleyen sisteme karşı duranlar ise oldukça çok. Çin’de yapılan bağımsız araştırmalara göre halihazırda çalışanlarının bilgisayarlarını izleyen şirketler Canon’un yeni düzeni ile birlikte çalışanlar üzerinde çok daha fazla baskı kurabilir.

1.200 TL ile Alabileceğiniz En İyi Yazıcılar
Detayları Keşfedin

İşte Yeni Gülümseme Algılama Teknolojisinin Detayları

Canon, aslında geçen yıl bir dizi işyeri yönetim aracının parçası olarak “gülümseme algılama” kameralarını duyurdu. Yayınlanan satış verilerine göre ise pek fazla ilgi görmemiş gibi görünüyor. Hatta, yeni teknolojinin bu derece önemsenmeyişi bunun gibi gözetleme araçlarının ne kadar da yaygın hale geldiğinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

Şimdilik hızlı bir yaygınlaşma göstermeyen yeni gülümseme algılama teknolojisi Canon ofislerinde ise tamamıyla kullanımda. İlk başta Çin ofislerinde başlayan bu sistemin kısa süre içerisinde dünya genelindeki Canon ofislerinde kullanıma sunulacağı da şirket tarafından açıklanmış durumda.

Özellikle fotoğraf kameralarıyla sık sık gündeme gelen şirketin bu sistemi çalışanlarını takip etmek için geliştirip geliştirmediği bilinmezken nelerin olacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler