Apple

Bu Yılki Apple Tasarım Ödülleri Sahiplerini Buldu: İşte Kazanan Uygulamalar

Teknoloji devi Apple’ın her yıl düzenlediği; Apple Tasarım Ödülleri (Apple Design Awards) adlı yarışmasının, bu yılki kazananları belli oldu. Bu yıl 6 farklı kategoride 12 farklı uygulama, bu yarışmayı kazandı. Böylelikle yarışmada App Store’daki fark yaratan uygulamaları belirlenip, herkese örnek olmasını sağlanıyor.

Bu yarışmada App Store’da belirlenen uygulamalar, farklı kategorilerde değerlendiriliyor. WWDC’nin ilk gününde finalist uygulamalar açıklandıktan sonra; buna ek olarak WWDC boyunca birkaç değerlendirme daha yapılarak kazanan uygulamalar belirleniyor, ve WWDC’nin son günlerinde açıklanıyor.

2020’nin Apple Tasarım Ödülleri Sahipleri Açıklandı
Detayları Keşfedin

İşte Bu Yılın Kazananları

App Store’un ilgi çekici ve ilham verici uygulamaları; inovasyon, görseller ve grafikler, etkileşim, keyif ve eğlence, kapsayıcılık ve sosyal etki olmak üzere altı farklı dalda değerlendirildiler. Her dalda 2 uygulama olmak üzere bu yıl toplamda 12 uygulama, Apple Tasarım Ödülleri’ni kazandı.

“Bu yılın Apple Tasarım Ödülü kazananları mükemmel bir uygulamadan beklentilerimizi yeniden tanımladı. Kendilerini sonuna kadar hak ettikleri bu başarı için kutluyoruz. Bu geliştiricilerin çalışmaları uygulamaların ve oyunların günlük yaşamımızda oynadığı kritik rolü somutlaştırıyor ve altı yeni ödül kategorimizin mükemmel örneklerini oluşturuyor.”

Apple’ın Global Geliştirici İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Susan Prescott

Kapsayıcılık Kategorisi Kazananı: Voice Dream Reader

Voice Dream Reader, birçok dilde ister PDF ister web sayfası veya e-kitap olsun, neredeyse her dijital kaynaktan metinleri sesli okuyan bir metin seslendirme uygulaması. Adaptasyon özellikleri ve üst düzeyde özelleştirilebilen ayarları, ayrıca herkese iyi bir okuma deneyimi sunmak için farklı ton, aksan ve hızlara sahip sesi seçme olanağı sağlıyor.

Keyif ve Eğlence Kategorisi Kazananı: Pok Pok Playroom

Pok Pok Playroom, iyi düşünülmüş tasarıma, etkileşimlere, ve harika animasyonlara sahip neşeli bir oyun. İncelikli dokunma özellikleri, ve tam yerinde devreye giren ses efektleriyle bu uygulama, ayrıca her yaştaki çocukların saatlerce eğlenmesini sağlıyor.

Etkileşim Kategorisi Kazananı: CARROT Weather

CARROT Weather, eğlenceli hava tahminleri ve benzersiz görselleriyle tanınan bir hava durumu uygulaması. Kısa bir süre önce yapılan tasarım güncellemesiyle tüm Apple platformlarında daha iyileştirilmiş ve basit bir deneyim sunuyor. Ayrıca esprili hava tahminlerinden özelleştirilebilir araç takımları setine kadar birçok faydalı özellik, bu uygulamada bulunuyor.

Sosyal Etki Kategorisi Kazananı: Be My Eyes

Be My Eyes, görme engelli veya görme bozukluğu olan kullanıcıların kameralarını kullanarak nesneleri tanıyabilmelerini sağlıyor. Uygulama, 150’den fazla ülkede ve 180’den fazla dilde 300.000’den fazla görme engelli veya görme bozukluğu olan kullanıcıyı ve 4,5 milyondan fazla gönüllüyü destekliyor.

Görseller ve Grafikler Kategorisi Kazananı: Genshin Impact

Genshin Impact’ın etkileyici savaş sahneleri ve geniş kapsamlı manzaraları, uygulama ve oyun geliştiricileri başta olmak üzere birçok kişi için bir ilham kaynağı. Oyuncular ister çamur canavarlarını yok ediyor, ister deprem çağırıyor, yıldırım çaktırıyor veya rüzgarı yönlendiriyor olsunlar; hareket bulanıklığını, renk kalitesini ve çerçeve hızını anında yeniden yapılandırabiliyorlar.

İnovasyon Kategorisi Kazananı: NaadSadhana

NaadSadhana, birçok müzik türlerinde üretim yapan, müzisyenlerin müziklerini icra etmelerine ve yayınlamalarına yardımcı olan bir müzik uygulaması. 7 farklı müzik türünü destekleyen NaadSadhana, yapay zeka ve Core ML’nin yardımıyla; ayrıca uygulama bir vokal bölümü doğaçlayan sanatçıyı dinleyerek notaların doğruluğu konusunda anında geri bildirim sağlıyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler