Spotify
Dijital Yaşam

Beklenen Spotify Masaüstü Özelliği Kullanıma Sunuldu

Apple Music, Deezer gibi rakipleri ile arasındaki rekabet her geçen gün artarken Spotify dengeleri değiştirebilecek yeni özelliğini kullanıma sundu. Masaüstü uygulaması için geliştirilen özellik, bir süredir merakla bekleniyordu.

Tıpkı mobil uygulamasında olduğu gibi parçaları, çalma listelerini ve podcastleri indirmenize ve internetsiz olarak oynatabilmenize olanak sağlayan özellik, güncellemeyle birlikte hemen kullanılmaya başlanabiliyor. Ancak birçok Spotify özelliğinde olduğu gibi indirme özelliğini kullanmak için de bazı şartlar bulunuyor.

Spotify

Spotify’dan İlginç Özellik: Hey Spotify Dönemi Başlıyor
Detayları Keşfedin

Spotify İndirme Özelliği Nasıl Çalışıyor?

Yavaş yavaş herkes için yayınlanan yeni Spotify güncellemesi ile birlikte kullanıma sunulan yeni indirme özelliği, hem normal hem de Premium plandaki kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Normal bir hesaba sahip kullanıcılar sadece podcast indirebiliyorken Premium kullanıcıları diledikleri hemen hemen her şeyi indirebilme şansına sahip.

İnternet bağlantısının olmadığı durumlarda dahi Spotify’ın kullanılabilmesini sağlayan özellik daha şimdiden birçok kişi tarafından sevilmiş durumda. Aynı zamanda şirket bu adımın Premium’a geçen kişi sayısını arttıracağını düşünmekte.

Ancak Spotify’ın en güçlü rakibi olarak görülen Apple Music’in neredeyse ilk kullanıma sunulduğu andan beri masaüstünde de indirmeye olanak sağlaması akıllara “Spotify bunun için geç mi kaldı” ihtimalini getirmekte. Tüm bunların haricinde güncellemenin getirdiği tek yenilik indirme özelliği değil.

Geçtiğimiz Mart ayının sonlarında masaüstü ve web sürümlerini baştan aşağıya yeniden tasarlayacağını duyuran Spotify, bu değişimin ilk adımını atmış durumda. Güncellemede indirme özelliği ile birlikte kullanıcılara yeni görünüm de sunuluyor.

Bu yeni görünümde sağ taraftaki çalma listeleri daha ferah bir ortama kavuşmuşken özelleştirilebilir ana sayfa da dikkatleri üzerine çekmekte. Aynı zamanda aktarılanlara göre Spotify sadece bu değişikliklerle yetinmeyecek.

Masaüstü ve web versiyonlarına yeni özellikler eklemeye devam edeceğini son güncellemenin sürüm notlarında vurgulayan platformun getireceği özellikler merakla bekleniyor. Bir sonraki güncellemenin ne zaman yayınlanacağı bilinmezken nelerin olacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
1

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler