Apple

Baştan Aşağı Yenilenen iPad mini Duyuruldu

Apple, Apple Park’tan gerçekleştirdiği özel yayın ile devam eden etkinliğinde bir başka yeniliği daha tanıttı. iPad serisinin en çok tercih edilen modellerinden biri iPad mini’nin yeni neslini tanıtan şirket, kullanıcıları daha şimdiden heyecanlandırmayı başarmış durumda.  

Son yılların en heyecanla beklenen aygıtlarından olan yeni nesil iPad mini, tamamıyla değişen tasarımı ve beraberinde getirdiği özellikler ile dikkat çekiyor. 

En Yeni Apple Etkinliği Açıklandı: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

İşte Yeni Nesil iPad Mini

Küçük ve kompakt boyutu ile oldukça tercih edilen iPad serilerinden mini, geçtiğimiz yıllarda tanıtılan 5. Nesil ile güncellenmişti. Şimdi ise 6. Nesil model ile karşımıza çıkan Apple, yeniliklere tanıtımdan başlamış durumda. 

Şimdiye kadar sadece iPad Pro ve iPad Air modelleri için sunulan uçtan uca ekran tasarımı, artık iPad mini serisinde de yer alıyor. İlk uçtan uca iPad mini olan 6. Nesil, dikdörtgen kutu tasarımı sayesinde birçok yeni aksesuar desteği de sunabiliyor. 

Bu yeni desteklerin başında 2. Nesil Apple Pencil gelirken, tamamıyla güçlendirilmiş alüminyumdan oluşan kasanın arkasında Smart Connector yer alıyor. Bu sayede model ilk kez hem kılıf hem de klavye olarak kullanılabilen Smart Keyboard’ı desteklemekte. 

Arka tarafta Smart Connector’e ek olarak büyüyen kamera sensörü dikkat çekiyor. 10 MP olan arka kameranın hemen altında ise mikrofon bulunmakta. 

Arka tasarımda bunların haricinde büyük yenilikler bulunmazken 6. Nesil iPad mini’nin ovalden keskine dönüştürülen kenarları da göze çarpıyor. Yeni kenarlar ile birlikte ses yükseltme ve alçaltma butonlarının üst kenara alındığı görülmekte. 

Üst kenara alınan ses kontrol düğmelerinin hemen karşısında ise yenilenen Uyut/Uyandır düğmesi yer alıyor. iPad Air’de karşımıza çıkan ve Touch ID sensörünü içerisinde bulunduran yeni Uyut/Uyanır düğmesi ile ekrandaki kenarların sebeplerinden Ana Ekran düğmesi kaldırılmış durumda. 

Ön tasarıma baktığımızda ise oldukça azalan bir ekran-kasa oranı görülüyor. Karşımıza çıkan uçtan uca ekran tasarımı, iPad mini’yi oldukça değiştirmişken aynı zamanda aygıt 10 MP FaceTime kameraya sahip. 

Tıpkı geçtiğimiz Eylül ayında tanıtılan iPad Air gibi 5 farklı renk seçeneğine sahip olan iPad mini 6. Nesil 64 GB ve 256 GB olmak üzere iki farklı depolama alanı seçeneğine sahip. 

Tüm bunların haricinde Cellular modelleri ile SIM Kart desteği sunan aygıt, 399$’dan başlayan fiyatlara sahip. Ülkemizde vergisiz 5.499 TL olması beklenen modelin resmi fiyat etiketinin ise yakın zamanda açıklanması bekleniyor. 

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler