Apple iMac
Apple

Apple’ın Yeni iMac Modeli, Devasa Bir Ekranla Gelebilir

Apple’ın geçtiğimiz sene tanıttığı yeni M1 çipi, MacBook modellerinden sonra birçok farklı cihaza da güç verecek. Bu cihazlardan biri de yeni iMac. Sızıntılara göre Apple, yeni iMac’lerde tasarımdan teknik özelliklere kadar birçok radikal değişiklik yapmayı planlıyor.

Aktarılan bilgiye göre yeni iMac’te, 27 inç’ten daha büyük boyutlu devasa bir ekran yer alacak. Şuan satışta olan 2 farklı iMac modeli bulunmakta. Bu modeller 21.5 ve 27 inç boyutlu ekranlara sahip. Ve bu cihazlar, 8 senedir pek değişmeyen ve oldukça modası geçmiş bir tasarıma sahipler. Ekran çerçeveleri bir hayli kalın ve Apple’ın modern cihazlarında kullanılan tasarım dili ile uyuşmuyor.

iMac Pro

Apple Sevilen iMac Modelini Artık Satmayacak
Detayları Keşfedin

Yeni Apple iMac Modelinin Özellikleri

Apple nihayet bu cihazların tasarımlarında güncellemeye gidiyor. Yeni M1 işlemciye geçilmesiyle beraber, yenilenmiş ve çok daha modern bir tasarım diline sahip cihazlar bekleniyor. Cihazda, eski eğimli kenarlardan iPad Pro ve iPhone 12 serisindeki gibi düz kenar tasarımına geçileceği aktarılıyor.

Apple iMac

Ocak ayında, Yeni iMac modeli hakkında Bloomberg de bir takım bilgiler paylaşmıştı. Aktarılan bilgiye göre yeni model, geçen sene Aralık ayında tanıtılan Pro Display XDR monitörüne oldukça benzer bir tasarıma sahip olacak. Bu monitörün boyutu ise 32 inç.

Ek olarak 21.5 inç ekranlı küçük modelde de değişiklik yapılacağı aktarılıyor. Sızıntıya göre bu modelin de ekran boyutu 24 inç’e çıkacak. Fakat çerçevelerin inceltilmesi sayesinde cihazın boyutu aynı kalacak.

Yeni iMac modellerinin önümüzdeki aylarda satışa çıkması bekleniyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler