Apple

Apple’ın WWDC21 Görselindeki Gizli Mesajlar Ortaya Çıktı

Dünyanın en değerli şirketi konumunu koruyan Kaliforniyalı teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde yeni etkinliği WWDC21’i duyurmuştu. Her sene gerçekleşen Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın bu yılki etkinliği WWDC21 için her zaman olduğu gibi özel bir görsel hazırlanmıştı.

Farklı yönleriyle dikkat çeken görselde, tıpkı geçen yıl WWDC20’de olduğu gibi Memojiler kullanıldı. Etkinliğin online olduğunu belli eden Memojiler’in haricinde görsel birçok gizli mesaj içeriyor. Tüm detaylarıyla ortaya çıkan bu mesajlar, etkinlikte tanıtılabilecek ürünler hakkında ipuçları vermekte.

Yeni Apple Etkinliği WWDC21 için Beklenen Tarih Belli Oldu
Detayları Keşfedin

Apple’ın WWDC21 Görselindeki Tüm Gizli Mesajlar ve Anlamları

WWDC21 için hazırlanan görselin tasarımından etkinliğin sloganına kadar farklı noktalarda Apple’ın dikkatli bakılarak anlaşılabilecek mesajlar bıraktığı düşünülüyor. İddialara göre mesajlar; tanıtılması kesin olan iOS, iPadOS, macOS, watchOS işletim sistemleri ve Apple Glass, yeni MacBook’lar gibi beklenen cihazlar hakkında da bilgiler içermekte.

Craig Federighi Göndermesi

2020 yılında gerçekleşen son Apple etkinliğinde şirket yeni Mac modellerini tanıtmıştı. Etkinlikte konuşan Apple yazılımdan sorumlu başkan yardımcısı Craig Federighi’nin M1 MacBook Air’e bakışı oldukça gündem olmuştu. WWDC21 görselinde ise bu bakışta tek değişen kadrajda Federighi yerine Memoji olması. Bu durum yazılımdan sorumlu başkan yardımcısının bolca konuşacağı bir etkinliğin yolda olması olarak yorumlanıyor.

Slogan: Glow and Behond

Apple’ın bugüne kadar gerçekleştirdiği etkinliklere verdiği sloganlar ile tanıtacağı ürünler hakkında ipuçları vermişti. iPhone 12 serisinin tanıtıldığı Apple Ekim Özel Etkinliği’nin “Hi Speed” sloganı 5G’ye işaret ederken öyle de olmuştu. Şimdi ise WWDC21’in sloganı oldukça dikkat çekmekte. “Glow and Behond” adındaki sloganı Türkçeye çevirdiğimizde ise ortaya “Parıltı ve Gör” ifadesi ortaya çıkıyor. Yer alan gör kelimesi, etkinlikte beklenen Apple Glass’ın tanıtılması ihtimalin akıllara getiriyor. Parıltı kelimesinin ise Mini-LED teknolojisine işaret ediyor olması muhtemel. Bu da yeni Mac veya iPad modelleri görebileceğimiz anlamına geliyor.

M1 Çipli Mac
En Yeni M1 Çipli Mac Modelleri

Yeni MacBook Modelleri

Apple, geçtiğimiz yıl WWDC’de 2022’ye kadar sürecek Apple silikon çipine geçiş sürecini başlatmıştı. Bu sürecin ikinci adımının WWDC21’de tanıtılacak MacBook modelleri ile olması bekleniyor. Görselde yer alan MacBook modeli de bu ihtimali oldukça arttırmakta. Tanıtabilecek muhtemel modeller arasına ise 14 ve 16” MacBook Pro ve 12” MacBook bulunuyor.

Apple Glass

WWDC21 görselinde net bir şekilde belli olan mesajlardan biri ise Apple Glass. Bir süredir beklenen Apple’ın AR gözlüğü olan Glass’ın Haziran’daki etkinlikte tanıtılması oldukça yüksek bir ihtimal. Yayınlanan tüm WWDC21 görsellerindeki Memojiler’in gözlük kullanması bu durumu daha da fazla akıllara getirmekte. Gözlüğün glassOS adında özel bir işletim sistemine sahip olması da muhtemel olduğundan cihazın WWDC21’de tanıtılması bekleniyor.

Apple Glass için Alınan Patent Çizimi

Tüm bunlar şimdilik birer iddiadan ibaretken nelerin olacağını ise 7 Haziran akşamı gerçekleşecek olan WWDC21 etkinliği gösterecek. Aynı zamanda bu Apple etkinliğinde de yaşanan tüm gelişmeleri anlık olarak tamamen Türkçe bir şekilde canlı blogda keşfetmeniz mümkün olacak.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
2
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler