Apple Watch
Apple

Apple’ın Üzerinde Çalıştığı Özel Apple Watch Ortaya Çıktı

Dünyanın en değerli şirketi ünvanını elinde bulunduran Apple, iddialara göre 2015 yılından bu yana rekorlar kıran Apple Watch serisini oldukça farklı bir model ile genişletmeye hazırlanıyor. Sızdırılan Apple raporlarında ortaya çıkan serinin özellikleri ve tahmini çıkış tarihi neredeyse netlik kazanmış durumda.

Geçtiğimiz saatlerde ünlü Apple analisti Mark Gurman’ın açıkladığı bilgilere göre teknoloji devi şirket, sevilen giyilebilir aksesuarı ilk tanıtıldığında bulunan ancak sonrasında kaldırılan seri sistemine geri dönmeye hazırlanıyor. Bu serilerin ilk adımı ise özellikle de ekstrem sporculara yönelik bir akıllı saat.

apple-watch-7

Apple Watch Series 7’nin Kan Şekerini Ölçebileceği İddia Ediliyor
Detayları Keşfedin

Sporculara Özel Apple Watch Yakında Satışta

Ortaya çıkan bilgilere göre Apple’ın üzerinde çalıştığı yeni serinin henüz net bir adı bulunmuyor. 2015 yılında, günümüzde modeller ile birlikte sunulan standart silikon kayışların kutu içeriğine dahil olduğu seriye Sport adı verilmişti. Yeni seri için de benzer bir isimlendirme yapılması muhtemel.

İlerleyen zamanlarda özelliklerinin daha da netleşmesi beklenen yeni Apple Watch serisinin çok daha dayanıklı bir kasaya sahip olması bekleniyor. Dayanıklı bir kasanın haricinde mahsur kalma durumlarında kullanılabilmesi adına daha da uzun bir pil ömrü de seriyle beraber kullanıcılara sunulabilir.

Kayış konusunda kutudan tıpkı normal modellerde olduğu gibi silikon bir kayış çıkması bekleniyor. Aynı zamanda bu ihtimalin kolayca takılıp çıkarılabilen ve ıslanma durumlarında daha hızlı kuruyabilen Spor Loop olması ihtimali de mevcut.

Apple Watch Koyu Lacivert Spor Loop
Koyu Lacivert Spor Loop | Apple

Yeni Seri Ne Zaman Satışa Sunulacak

Sızdırılan yeni Apple Watch modelinin daha geliştirme aşamasının en başında olduğu biliniyor. Bu da Apple’ın uzun süreli ürün geliştirme süreçlerinden geçmesinin birkaç yıl sürebileceği anlamına gelmekte. Ancak yine de serinin ilk modeli için muhtemel bir tarih bulunmakta.

İddialara göre Apple, 2022 yılının sonbaharında gerçekleştireceği etkinliğinde Apple Watch Series 8 ile birlikte çok daha dayanıklı olan seriyi de duyuracak. Bu tarihin doğruluğunu ilerleyen yıllar gösterecekken zaman geçtikçe serinin özelliklerinin daha da netleşmesi bekleniyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler