apple
Apple

Apple’ın iOS için Adobe Flash Denemelerinden Kötü Haber

Apple, Flash’ın iOS’ta çalışmasını sağlamak için yakın zamanda Adobe ile birlikte çalışmaya başlamıştı. Açıklamalara göre şirket gerçekten Flash’ı çalıştırmak için çaba harcadı. Fakat denemeler çok kötü sonuçlandı. Şirket, yazılımın çalışmasını istiyor ve en uygun yerin Apple olduğunu düşünüyordu.

Bu iki şirket arasındaki işbirliğin ne zaman başladığı net olarak bilinmiyor. Fakat Apple’ın kurucu ortağı Steve Jobs, 2010 yılında Flash Üzerine Düşünceler adlı bir açık mektubu kaleme almıştı. Bu mektupta, Apple’ın iPhone ve iPad’de Flash’ı neden kullanamadığı açıkça yazıyordu.

Yeni Apple M2 Çipin Piyasaya Çıkış Tarihi Sızdırıldı
Detayları Keşfedin

Steve Jobs Tekrar Haklı Çıktı

Jobs, yıllar önce yazdığı mektupla böylece tekrar haklı çıkmış oldu. Yapılan açıklamalara göre, Flash, Apple’ın güçlü mobil işletim sistemi için uygun olmadığını kanıtladı ve yapılan test başarısız oldu. Şirketin yazılımcıları, Jobs’un mektubunda belirtilen açıklamaların hala geçerli olduğunu söyledi.

Steve Jobs

Flash Üzerine Düşünceler’de, yazılımın güvensizliği, tam web’e erişememe, pil ömrünü azaltması, dokunmatik kontrol entegrasyonunun olmaması gibi konular açıkça yazılmıştı. Bunlar bir kez daha doğrulanmış oldu.

Teknoloji devi Apple, yazılımın iOS’ta çalışmamasının sebebini teknolojik sorunlar olarak açıkladı. Aynı zamanda Flash uygulamalarının iOS’ta kullanabilmek için herhangi bir araç olmadığının altını çizdi. Bu açıklamara göre yazılımın artık Apple için bir gelecek vaat etmediğini kolaylıkla anlayabiliriz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
2
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
4
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler