Apple Store
Apple

Apple’dan Türkiye’deki Mağazalar için Sevindirici Açılış Haberi

Geçtiğimiz saatlerde yeni iPad Pro serisini Türkiye’de satışa sunan Apple, şimdi ise kapanan mağazalarını tekrardan açmayı planlıyor. Bir süredir kapalı konumdaki Apple Store’ların özel saat aralıklarında müşteri kabul edeceği açıklandı.

Paylaşılan açıklamada daha fazla bilgi verilmezken birçok farklı kişi ürün denemelerinin yapılıp yapılmayacağını merak etmekte. Bu konuyla ilgili detayların ise ilerleyen saatlerde Apple Store’lar açıldığında netleşmesi bekleniyor.

M1 Çipli iPad Pro, Türkiye’de Satışa Çıktı
Detayları Keşfedin

İşte Türkiye’deki Apple Store’ların Açılış Tarihi

Haberin duyurulduğu 25 Mayıs sabahından itibaren açılacak olan Apple mağazaları, sadece 11.00 – 19.00 arasında hizmet verecek. Daha sonra içerisinde bulundukları alışveriş merkezleri açık olmasına rağmen Apple Store’lar kapanacak.

Apple Store Akasya
Apple Store Akasya

Tüm bunların haricinde Türkiye’de hazır durumda bulunan iki Apple Store’a ek olarak halen inşaatı devam eden üçüncü Apple Store çalışmalarına da hız verildiği tahmin edilmekte. Avrupa’nın en büyüğü olacağı bilinen Türkiye’nin üçüncü Apple Store’u için açılış tarihi ise bu yılın sonu olarak düşünülüyor.

Aynı zamanda Ventence ekibinin ziyaret ettiği inşaatta dış taraftaki işlemlerin neredeyse tamamlandığı görülüyor. Tüm Apple Store’lar ile özdeşleşen büyük logonun etrafı ise sarılmış durumda. Ek olarak 4 katlı olarak planlanan mağaza açılışına Apple yöneticilerinin de katılması muhtemel.

Apple Store İnşaatı | Can Balkaya

Apple CEO’su Tim Cook’un bu yöneticiler arasında olup olmayacağı şimdilik belirsizken nelerin gerçekleşeceğini ise vakit gösterecek. Hali hazırda müşterilerle buluşan Apple Store Zorlu Center ve Apple Store Akasya’ya ise daha şimdiden birçok ziyaretçinin gideceği düşünülmekte.

Tüm bu paylaşılanlara ek olarak COVID-19 pandemisinin ilerleyişine göre her iki mağazanın tekrardan kapanma ihtimali de bulunmakta. Ancak daha önce 2 kez benzer sebeplerden kapatılan mağazaların aşılama sürecinin başlamasıyla bu ihtimalin düşük olduğu iddia ediliyor. Nelerin olacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler