Apple Dünyanın En Değerli Markası Oldu
Apple

Apple Programı, ABD’den Sonra Türkiye’ye Geliyor

Dünyanın en popüler teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, geçtiğimiz saatlerde yaptığı yeni açıklama ile bir süredir beklenen Türkiye adımını attığını duyurdu. Şirket, 2019 yılında sadece Amerika Birleşik Devletleri için başlattığı bir programı Türkiye başta olmak üzere 200 yeni ülkede daha kullanıma sundu.

Bağımsız Onarım Sağlayıcısı adı verilen program, Apple yetkili satıcısı ya da servisi olmayan tamir ve destek işletmelerinin bile orijinal parçalara sahip olmasını sağlıyordu. Apple’ın işletmelere tamamen ücretsiz olarak sunduğu bu desteği yüzlerce Avrupa ülkesi ile aynı anda Türkiye’ye getirmesi ise iddialara göre Apple-Türkiye ilişkileri hakkında kritik bir ipucu veriyor.

Apple Music

Apple Music Kullanıcılarına Sevindirici Haber
Detayları Keşfedin

Sevilen Apple Programı Artık Türkiye’de!

Bağımsız Onarım Programı’nın artık Türkiye’de de olduğunu duyuran Apple, açıklamasında aynı zamanda programın ücretsiz olduğunu da paylaştı. Programa kabul edilen tüm işletmeler, Apple Yetkili Servis ünvanına sahip olamasa dahi bu ünvana sahip kişiler ile aynı fiyatlarda orijinal parçalara erişebiliyor.

Apple Store

Orijinal parçaların haricinde Apple’ın özel olarak hazırladığı tamir ve değişim bilgi kitapçıkları ve sistemi de programın içerisine dahil olmaya hak kazanan herkese ücretsiz olarak sunuluyor. İlerleyen günlerde bunun için başvuruları açacağını duyuran şirket aynı zamanda yakında bu programa sahip olacak diğer ülkeleri de açıkladı.

Apple’ın birçok dünya ülkesinden önce Bağımsız Onarım Programı’nı Türkiye’ye getirmesi, şirketin Türkiye pazarına daha büyük bir önem vermeye başladığı olarak yorumlanıyor. Bu da Türkiye’de kullanımda olmamasına rağmen yurt dışında satılan onlarca farklı cihazın ve servisin yakında ülkemizde de erişime açılabileceği anlamına geliyor.

-ceo-emails-reporter-about-absurd-story-6

Popüler Apple Cihaz ve Servisleri Türkiye’ye mi Geliyor?

Bu iddiaya göre teknoloji devi şirket ülkemizde yıllar geçmesine rağmen bulunmayan Apple TV+, Apple News, Apple One gibi servisleri ile birlikte HomePod, farklı kasa tiplerinde Apple Watch gibi cihazları yakında Türkiye’de satışa sunabilir.

Apple TV+ web sayfasında içeriklerde Türkçe dil desteğinin bulunması ve Avrupa’nın en büyük Apple Store’unun Türkiye’ye açılacak olması da bu iddiayı destekler nitelikte. Tüm bunların hiçbiri şirket tarafından resmi olarak açıklanmamasına rağmen nelerin yaşacağını zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler