iPhone 12 Mini
Apple

Apple’dan iPhone Modelleri için İlginç Motor Sesi Uyarısı

Dünyanın en değerli şirketi ünvanını elinde tutmaya devam eden Apple, geçtiğimiz dakikalarda yeni bir açıklama yaptı. Apple Destek resmi web sayfasında yayınlanan duyuruda şirket, iPhone sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu hakkında uyarıda bulunuyor.

Bir akıllı telefonda bulunan en iyi kamera teknolojilerine sahip olduğu vaat edilen iPhone, paylaşılan bilgilere göre yüksek desibeldeki motor sesleri nedeniyle zarar görebiliyor. Teknoloji devi, ses dalgaları nedeniyle gerçekleşen bu durumun önüne geçebilecek önlemleri de paylaştı.

Apple Dünyanın En Değerli Markası Oldu

Apple Etkinliği Görselindeki Gizli Detaylar Ortaya Çıktı
Detayları Keşfedin

Motor Sesi, iPhone Kamerasının Kalitesini Etkiliyor

Kullanıcılarına stüdyo kalitesinde portre fotoğraflar vaat eden iPhone modelleri, gelişmiş kamera sistemlerinde bazı sorunlar barındırabiliyor. Daha önce de farklı şekillerde karşımıza çıkan bu iPhone sorunlarına bir yenisi geçtiğimiz dakikalarda yüksek sesli motor sesi olarak eklendi.

iPhone 12 Pro | Apple

Birkaç hafta önce motor sahipleri tarafından fark edilen bu sorun, yüksek desibeldeki seslerin tıpkı insan kulağına zarar vermesi gibi kamera sistemlerinde problemler doğuruyor. Motor seslerinin oldukça fazla sayıdaki titreşim sayısı, kameraların neredeyse kullanılamaz hale gelmesine neden olmakta.

iPhone ile çekilen fotoğrafların çok daha net olması için Optik Görüntü Sabitleme sensörü kullanan Apple mühendisleri, hem sabitleme hem de otofokus, diğer adıyla AF, sensörlerinin titreşimler yüzünden otomatik devre dışı bırakılabileceğini aktarıyor.

Apple Eski
iPhone 7 Serisi

Sensörlerin kullanılamaz hale gelmesini engellemek için bir koruma sistemi olan bu kapanmanın önüne geçmek için Apple tarafından paylaşılan birçok farklı yol var. Yüksek motor sesine sahip araçlara iPhone’un bağlanmamasını isteyen şirket, elektrikli veya azaltılmış motor sesi bulunan araçların tercih edilmesini kullanıcılardan rica etmekte.

Aynı zamanda Optik Görüntü Sabitleme ve AF sensörlerine sahip tüm iPhone modellerinin bir listesini paylaşan şirketin halihazırda bu sorundan etkilenen modeller için bir tamir programı başlatması beklenirken henüz bir açıklama yapılmış değil.

iPhone 12

Motor Sesinden Etkilenebilecek iPhone Modelleri

  • iPhone 6 Plus
  • iPhone 6s Plus
  • iPhone 7 ve iPhone 7 Plus
  • iPhone 8 ve iPhone 8 Plus
  • iPhone X
  • iPhone Xs ve iPhone Xs Max
  • iPhone Xr
  • iPhone 11, iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max
  • iPhone 12 mini ve iPhone 12
  • iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler