iPhone ile Fotoğraf Çekme Önerileri
Apple

Apple’dan Dikkat Çeken iPhone Çorap Kılıf Patenti

Teknoloji devi Apple, yeni bir iPhone kılıf tasarlıyor. Bu tasarım için bir zamanlar kullanılan iPod Çorapları’ndan esinlenilmiş. Apple, iPhone kılıflarının silikon yerine kumaştan nasıl üreteceğini planlıyor ve diğer kumaş kılıflardan farklı bir şey olmasını istiyor.

Apple’ın yeni tasarım patenti, diğer silikon kılıflar gibi nasıl kumaştan kılıf yapılabileceğini gösteriyor. Bazı uzmanlara göre kumaştan yapılma kılıfların birçok olumsuz yönü var. Bazılarına göre de, plastik kullanımını azaltmak için iyi bir tercih olabilir.

AirTags

Hermes, Apple AirTag için Yeni Bir Aksesuar Tasarladı
Detayları Keşfedin

Apple Farklı Çözümler Arıyor

Yeni iPhone kılıf tasarımı zarf benzeri bir çoraba benziyor. Aynı zamanda bu kılıfların arkasında örme desen seçenekleriyle piyasaya sürüleceği düşünülüyor. Fakat bu tasarım patenti hakkında bazı karşıt görüşler mevcut.

Elektronik cihazlar için özel kumaş kılıflar, sıradanlaşmış kaplara ek olarak farklı bir seçenek olabilir. Kullanıcılar çoğu zaman telefon kaplarını seçerken, farklı ve kişisel bir şeyler arıyor. Bu yeni tasarım, farklı estetiğe sahip kullanıcılar için güzel bir alternatif olabilir.

Kılıfın Görünüşü

Fakat bazı yorumlara göre bir kullanıcı, cihazı için kumaş kılıf seçme konusunda sınırlı seçeneklere sahip olabilir. Kullanıcı, istediği bir rengi seçmek isteyebilir, ancak her kullanıcının tercihine göre kılıf üretilmeyebilir.

Apple ise bu karşıt görüşleri engellemek için yeni çözüm önerileri arıyor. Apple’a göre yeni kılıflar, kullanıcının memnuniyetini arttıracak. Örneğin, müşteriler kendi kaplarını tasarlayacak ve kullanıcı aslında üretici konumuna gelecek. Kullanıcı dijital bir görüntü seçtikten sonra Apple da ona göre özelleştirmeleri yapacak.

Kılıf için Örnek Bir Örgü Tekniği

Kumaş kılıflar daha önce de geliştirilmişti. Ancak Apple, mevcut kumaş kılıflardan daha farklı bir şey planlıyor ve yeni çözümler arıyor. Bunlar farklı dikiş teknikleri, çeşitli örme desenleri olabilir. Bunun için de bu patent, Jessica J. Lu’ da dahil olmak üzere dört ayrı tasarımcıya verildi. Daha önce iPod Çorapları’nı da piyasaya süren şirket, bu tasarımında neleri farklı yapabilir merak konusu oldu.

Yine de daha önce sunulduğu gibi, bu yeni iPhone kılıf tasarımı koruyucu çoraptan daha fazlası olacak, çünkü, sarmalayan bir kılıftan ziyade çıtçıtlı bir şey olacak. Sonuç olarak kullanılan materyal ne olursa olsun Apple, kullanıcılar için daha fazla özelleştirilebilir tasarımlar yapmaya kararlı.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler