Apple Music
Apple

Apple’dan Dikkat Çeken Duyuru: “Müzik Sonsuza Kadar Değişiyor”

Dünyanın en değerli şirketi konumunu koruyan Apple, geçtiğimiz saatlerde oldukça farklı bir yol ile duyuru yaptı. Sadece kısa bir cümle ve videodan oluşan duyuru, kısa sürede dikkatleri üzerine çekerken sayfanın kodları ile birlikte daha fazla bilgiye erişildi.

Bir süredir duyurulması beklenen Hi-Fi destekli Apple Music aboneliğini konu aldığı düşünülen duyuruda teknoloji devi şirket, “Müzik sonsuza kadar değişiyor.” ifadesini kullanırken başka hiçbir bilgi verilmemekte.

Apple Music

Yeni Apple Servisi ve Apple Music Özellikleri, iOS Kodlarında Ortaya Çıktı
Detayları Keşfedin

Apple, Müzik Dünyasını Değiştirmeye Hazırlanıyor

2001’de tanıtılan iPod ile birlikte müziğe en çok önem gösteren teknoloji şirketlerinden biri haline gelen Apple, zaman içerisinde iTunes ve Apple Music ile bunu kanıtlamıştı. Adeta müzik dünyasını birkaç yılda bir değiştirmeye başlayan şirket, önümüzdeki günlerde bunu tekrar yapmaya hazırlanıyor.

Duyuruda Yer Alan Video

Geçtiğimiz saatlerde Apple cihazlarında yüklü olarak gelen Müzik uygulamasının Göz At sayfasında bir duyuru yayınlandı. Sadece 10 saniyelik bir video ve “Müzik sonsuza kadar değişiyor.” cümlesinden oluşan paylaşım ile ilgili daha şimdiden birçok farklı iddia bulunmakta.

Bu iddialardan en popüleri Hi-Fi desteğine sahip yeni bir Apple Music servisi. Apple’ın diğer “plus” servislerinde olduğu gibi ek özellikler sunacak ve Apple Music+ adını alması beklenen bu yeni servisin, Apple için “müziği sonsuza kadar değiştirecek adım” olması muhtemel.

Apple Music
Apple Music Servisinin İlk Duyurusu Öncesinde Kullanılan Ekran

2015’te yayınlanan Apple Music’in duyurusundan önce Apple, iTunes üzerinde bir sayfa yayınlayarak yukarıdaki gibi bir görüntü elde etmişti. “Dün sadece başka bir gün daha. Ve asla unutmayacağın.” sloganına sahip sayfanın tıpkı geçtiğimiz saatlerde yayınlanan duyuruya benzemesi merak uyandırdı.

Bu benzerlikten yola çıkarak Apple Music+’ın birkaç gün içerisinde tanıtılması muhtemel olarak görülüyor. Yeni servisin Hi-Fi desteğine sahip olacağı iddiası bir süredir ortalıkta dolaşırken duyuru sayfasının kodları incelendiğinde adeta resmi bir hal almış oluyor.

Apple Music
Duyuru Sayfasının Kodları

Kodlar içerisinde görülen “Hi-Res Lossless Audio” ifadesinin Apple Music+’ın en büyük farkı olduğu düşünülmekte. Türkçeye çevirildiğinde “Yüksek Çözünürlüklü Kayıpsız Ses” olan ifade, Hi-Fi demenin başka bir yolu olarak görülüyor.

Normal sesten en büyük farkının yüksek çözünürlüğü ve kayıpsızlığı olduğu bilinen Hi-Fi’nin Apple Music+’ta birkaç dakikada 128 MB internet tüketeceği de geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Tüm bunların haricinde yeni platformun resmi olarak duyurulacağı tarih de neredeyse netleşmiş durumda.

Teknoloji devi şirketin Türkiye saatiyle 18 Mayıs akşamı herhangi bir etkinlik düzenlemeden basın açıklamaları aracılığıyla Apple Music+’ı duyurması bekleniyor. Apple’ın yeni servisine ek olarak da Hi-Fi destekli kablosuz kulaklığı AirPods 3’ü de aynı anda tanıtması muhtemel.

Tasarımından sahip olacağı özelliklere kadar birçok farklı detayı sızdırılan AirPods 3’ün Apple Music+ ile birlikte duyurulduğunda Apple’ın Yüksek Çözünürlüklü Kayıpsız Ses olarak adlandırdığı Hi-Fi’yi desteklemesi oldukça yüksek ihtimaller arasında. Nelerin olacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
4
🥳 HEYECANLI
3
👻 ŞAŞIRTICI
5
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler