Apple

Apple Yöneticilerinden WWDC21 Öncesi Profil Fotoğrafı Değişiklikleri

Dünyanın en değerli şirketi konumunu koruyan Apple, birkaç saat içerisinde yeni teknolojilerini tanıtacağı WWDC21 etkinliğini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. iOS 15’ten watchOS 8’e onlarca yeniliğin tanıtılacağı etkinlik öncesinde şirketin yöneticilerinden dikkat çeken bir adım geldi.

Sosyal medyada profil fotoğraflarını nadiren değiştiren Tim Cook başta olmak üzere kıdemli birçok Apple yöneticisi geçtiğimiz saatlerde bütün platformlarda bu değişikliği hayata geçirdi. Apple web sitesinin de dahil olduğu bu listede etkinliğe dair ipuçları olduğu düşünülmekte.

WWDC21

Teknoloji Dünyasının Tanınan İsimleri WWDC21 Keynote Değerlendirme Yayınında Bir Araya Geliyor
Detayları Keşfedin

İşte Apple Yöneticilerinin Yeni Profil Fotoğrafları

Genellikle Twitter üzerinden gerçekleştirilen değişimlerin tümünde yeni profil fotoğrafları Memoji’ler aracılığıyla oluşturulmuş durumda. iPhone X ile birlikte hayatımıza giren Animoji teknolojisinden yararlanan Memoji’ler daha önce de yöneticilerin profil fotoğrafı olmuştu.

Memoji Yılbaşı Şapkası

En son Dünya Emoji Günü için Apple web sitesinde yapılan Memoji ile değişimin sonrasında bugüne dek tekrar böyle bir adım atılmamıştı. Şimdi ise uzun bir aranın ardından WWDC21’e sadece birkaç saat kalmışken gerçekleşen tekrardan yapılan bu adımda büyük bir gönderme gizli olduğu düşünülüyor.

Birçok kişiye göre Apple’ın WWDC21 tanıtımlarında sürekli Memoji’yi öne çıkarması bu yıl duyurulacak devasa boyutta bir Memoji iyileştirmesine işaret ediyor. Bazı kişilere göreyse Apple geçen yıl WWDC20 için de Memoji’lerden yararlanması ilk durumun gerçekleşme ihtimalini düşürmekte.

WWDC21 Afişi | Apple

Ek olarak Apple, şimdiye kadar yayınladığı bütün görsellerde Memoji’lerin gözlerine ufak detaylar eklemiş durumda. Önlerindeki Mac’lerin ekranından yansıyan bu detaylarda sürekli olarak ön plana iMessage çıkarılıyor. Aynı sistem, Apple yöneticilerinin yeni profil fotoğraflarında da mevcut.

Tüm yöneticilerin Memoji’den oluşan yeni profil fotoğraflarında dikkat çeken iMessage mesaj balonlarının içerisinde ise sürekli olarak aynı ifadeler yer almakta. “#WWDC21” ve “🎉🎉🎉” olan bu ifadelerin iMessage mesaj balonlarıyla gösterilmesi bu yıl iMessage ile ilgili birçok yeniliğin gelebileceğine işaret ediyor olması muhtemel.

Tim Cook’un Değişen Profil Fotoğrafl

Sosyal medya platformlarının haricinde fotoğraf değişimi Apple web sitesinde de yapıldı. Kıdemli tüm Apple yöneticilerinin yer aldığı Leadership sayfasındaki fotoğraflar, profil fotoğraflarına benzer olarak Memoji’ler ile değiştirildi.

Yapılan tüm bu değişikliklerin ne zamana kadar aktif olarak kalacağı bilinmezken ortaya çıkan iddialara göre WWDC sonrasında profil fotoğrafları başta olmak üzere Leadership sayfası da eski haline dönecek. Aynı zamanda bu akşam tanıtılacak yenilikleri Ventence ile tamamen Türkçe bir şekilde keşfetmeniz mümkün.

Etkinliğin Türkçesi

Etkinliğin Türkçesi, Ventence’da

Ventence’ın her Apple etkinliğinde gerçekleştirdiği canlı bloglama, bu Apple etkinliğinde de gerçekleştirilecek. Böylelikle Apple’ın yeni işletim sistemlerini ve teknolojilerini tanıtacağı WWDC21etkinliğindeki tüm gelişmeler; hem anlık olarak, hem de Türkçe bir şekilde Ventence’da olacak.

Aynı zamanda tanıtılacak tüm yeniliklerin detayları ise saniyeler içerisinde ventence.com’daki yerini alacak. Yeniliklerin anında yayınlanacağı sosyal medya hesaplarımızı da takip etmeyi unutmayın.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler