Apple Yetkili Satıcısı Pozitif Teknoloji, Yeni Ücretsiz Etkinliğini Duyurdu
Apple

Apple Yetkili Satıcısı Pozitif Teknoloji, Eğitim Odaklı Yeni Etkinliğini Duyurdu

Apple yetkili satıcısı Pozitif Teknoloji’nin geçtiğimiz 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde başlattığı webinar serisinin bir sonraki etkinliği duyuruldu. Aynı zamanda Apple yetkili eğitim uzmanı olan Pozitif Teknoloji’nin düzenlediği bu etkinliğin; Apple ve eğitime odaklanan bir teması bulunuyor. 1-5 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliğe katılım ise tamamen ücretsiz.

Teknoloji devi Apple, eğitime oldukça değer veren şirketlerden biri. Pandemi öncesine kadar düzenli olarak eğitim ve eğitim araçları odaklı etkinlikler düzenleyen Apple, bu etkinliklerde yeni cihazlarını da tanıtıyordu. Apple aynı zamanda eğitim teknolojilerini daha fazla insanla buluşturmak için dünya genelinde yetkili eğitim uzmanları belirliyor.

Bu uzmanlar, kendi bölgelerinde kendi etkinliklerini gerçekleştirerek Apple’ın eğitim teknolojilerinin yaygınlaşması için çabalıyor. Türkiye’de bu ünvana sahip olan tek kurum olan Pozitif Teknoloji, aynı zamanda bir Apple yetkili satıcısı. Şirket, bu ünvana sahip bir şekilde ilk etkinliğini 24 Kasım 2020’de gerçekleştirmişti.

Eğitimin Dijital Yolculuğu adında yeni bir webinar serisinin ilk adımı olan bu etkinlik, özellikle de öğretmenler tarafından büyük bir heyecanla takip edilmişti. Webinar serisinin ikinci adımı ise geçtiğimiz günlerde duyuruldu. 1-5 Şubat tarihleri arasında tamamen ücretsiz olan bu etkinliğin ana teması ise Apple araçları ile uzaktan eğitim.

“Apple teknolojileri ile yaratıcı, ilham verici yeni öğretme fikirleri edinmek ve uzaktan eğitimde daha etkileşimli dersler tasarlamak için Eğitimin Dijital Yolculuğunda yerinizi alın.

-Pozitif Teknoloji

5 gün boyunca 20.00/21.30 saatleri arasında gerçekleşecek etkinliğin 8 farklı konuşmacısı bulunuyor. Apple tarafından seçilen 8 ADE ve Profesyonel Öğrenim Uzmanı, Eğitimin Dijital Yolculuğu etkinliğinde yer alacak. Bu konuşmacılar, 1,5 saatlik süre içerisinde Apple ile Eğitim hakkında katılımcılara farklı bilgiler sunacak. Bu bilgilerin tamamı 5 güne yayılmış 5 webinar altında bir araya getirilmiş.

Eğitim Teknolojilerinin Konuşulacağı 5 Farklı Oturum

1 Şubat: Apple Araçları ile Ders Tasarımları

Apple’ın geçtiğimiz zamanlarda herkesin içerisindeki yaratıcı ruhu ortaya çıkarmak için hazırladığı Herkes Kreatif İşler Yapabilir müfredatı ile birlikte hazırlanan ilk webinar, etkinliğin başlangıç oturumu. Tıpkı diğer oturumlarda olduğu gibi yaklaşık bir buçuk saat sürecek olan webinar, Apple’ın her cihazda ücretsiz olarak sunduğu Keynote, Pages ve Numbers gibi uygulamalar ile nasıl daha eğlenceli ve verimli dersler tasarlayabileceğiniz hakkında.

Türkiye’den seçilen Apple Seçkin Eğitmenlerinden Uğur Mert ve Kurtuluş Toptaş’ın gerçekleştireceği webinar, 1 Şubat’ta online olarak gerçekleşecek.

2 Şubat: Uzaktan Eğitimde Üretkenlik ve Yaratıcılık Uygulamaları ile Etkili Ders Tasarımları

COVID-19 ile birlikte hayatımıza giren uzaktan eğitimde ortaya çıkan en büyük sorunlardan biri öğrencilerin derse katılımı. Apple’ın sunmuş olduğu birçok farklı kategorideki uygulama ile öğrencilerin iletişimini, katılımını, üretkenliğini ve yaratıcılığını nasıl destekleyebileceğiniz hakkındaki webinar, beş günlük etkinliğin ikinci oturumu.

2 Şubat akşamı gerçekleşecek oturumda Apple Profesyonel Eğitim Uzmanları olan Neslihan Er Amuce, Nihan Şehsuvaroğlu ve Sezin Fins yer alacak.

3 Şubat: Apple Araçlarıyla Ortak Çalışma

Apple’ın söz konusu eğitim ve üretkenlik olduğunda oldukça ön plana çıkan üç uygulaması; Keynote, Pages ve Numbers, birkaç basit dokunuş ile sanal bir ortak çalışma alanına dönüşebiliyor. Etkinliğin katılımcılarına daha sonraları kullanabilmeleri için bu ortak çalışma alanı deneyimini sunacak olan üçüncü oturum, 3 Şubat akşamı gerçekleşecek.

Oturumun konuşmacısı ise Apple’ın Türkiye’den seçtiği bir başka Apple Seçkin Eğitmeni olan Hakkı Özkarakaş.

4 Şubat: Uzaktan Eğitimde Swift Playgrounds’la Kodlama Dersleri

Apple, geçtiğimiz yıllarda platformlarına uygulama geliştirmek isteyen kişilerin kullandığı Objective-C’nin yerini alacak Swift programlama dilini duyurmuştu. Bu programlama dilinin yaygınlaşması için basitliğinden yararlanan şirket, Everyone Can Code adında bir müfredat hazırlamıştı. Etkinliğin dördüncü ve kodlama hakkındaki ilk oturumu bu müfredattan ilham alınarak hazırlandı.

Swift Playgrounds uygulaması ile nasıl kodlamayı ve geleceğin dilini daha basit ve etkili bir şekilde öğretebileceğiniz hakkındaki bu webinarın konuşmacıları ise Apple Seçkin Eğitmeni Güner Güler ve Kurtuluş Toptaş.

5 Şubat: Müzik mi Matematik mi

Eğitimin Dijital Yolculuğu etkinliğinin son oturumu, müzik ve matematiğin kesiştiği yerde gerçekleşiyor. Daha akılda kalıcı ve etkili bir öğrenme için bu kesişimden nasıl daha iyi yaratlanabileceğinizi konu edinen oturum; notalar ile kesirler, melodiler ile kendi adınız gibi eğlenceli aktiviteleri de içerisinde barındırıyor.

Etkinliğin aynı zamanda kapanış oturumu olan Müzik mi Matematik mi bölümünde Apple Seçkin Eğitmenlerinden Uğur Mert ve Atıl Çelik konuşmacı olarak yer alıyor.

Etkinliğe Nasıl Katılınır?

Apple yetkili satıcısı Pozitif Teknoloji tarafından düzenlenen bu etkinlik tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Etkinliğe kayıt olmak ve maillerinizi kontrol etmek olmak üzere iki basit adımda katılmak mümkün. İlk adım olan kayıt olmak için Eğitimin Dijital Yolculuğu resmi web sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor.

  • Eğitimin Dijital Yolculuğu web sayfasını buradan ziyaret edin.
  • Kayıt formunu görene kadar aşağıya kaydırın.
  • Bilgilerinizi girin.
  • 5 oturumdan katılmak istediklerinizi seçin.
  • Gönder butonuna basın.

Bu adımların sonrasında mail kutunuza katılım bilgileri gelecek olan etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak için buraya dokunabilirsiniz.


Kaynak: Pozitif Teknoloji

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
3
🥳 HEYECANLI
3
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler