Apple

Apple Watch Series 7 Tanıtıldı: İşte Yeni Tasarım

Teknolojiye yön verenlerden Apple, devam eden etkinliğinde yeni akıllı saatini tanıttı. Tamamıyla yenilenen Apple Watch Series 7, sahip olduğu yeni özellikler ile tüm gözleri daha şimdiden üzerine çekmiş durumda.

Yeni tasarımdan daha da dayanıklı hale gelen bataryasına birçok farklı detayı ile karşımıza çıkan Series 7, şimdiye kadarki tüm akıllı saat rekorlarını kırabilir. Modelin sahip olduğu fiyat etiketi ise en az kendisi kadar dikkat çekici.

Nintendo Direct Etkinliğinde Tanıtılan Tüm Yenilikler ve Oyunlar
Detayları Keşfedin

İşte Apple Watch Series 7’nin Tüm Özellikleri

Uzun zamandır beklendiği gibi yeni bir tasarıma sahip olan Apple Watch Series 7, kenarlara kadar geniş bir ekrana sahip. Bilekteki hissiyatı tamamıyla değiştiren bu kritik değişiklik, birçok kullanıcının tepkisini daha şimdiden almış durumda.

Yeni keskin hatlara sahip kenarlarda her zaman olduğu gibi Digital Crown ve Uyut/Uyandır düğmeleri yer alıyor. Apple Watch’ı çok daha kolay bir şekilde kontrol edebilmeyi sağlayan düğmelerin arasında ise bir mikrofon yer alıyor.

Aygıtın arkasına baktığımızda birçok teknoloji editörü tarafından “uzay üssüne” benzetilen sensörler tekrardan karşımıza çıkıyor. Keskin kenarlı tasarım nedeniyle sensörleri kapatan bombe, daha da inceltilmiş durumda.

Sensörlerin haricindeki donanımsal detaylara baktığımızda ise bizi yeni S7 çipi karşılıyor. Apple imzalı yeni nesil çip, aygıtın sahip olduğu tüm gücü sağlarken watchOS 7 ile bir araya gelerek çok daha iyi işler başarabilmekte.

S7 çipinin haricinde basınca duyarlı Taptic Engine sistemini de içerisinde barındıran Apple Watch Series 7, bu özel sistem sayesinde kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşımayı vaat ediyor. Ufak dokunuşlardan şiddetli işaretlere birçok farklı titreşimi yeni nesil aygıta getiren sistem, daha önceki yıllarda olduğu gibi yine dikkatleri üzerine çekiyor.

Donanımsal detayların haricinde modelin sahip olduğu yeni ekran boyutu seçenekleri de oldukça göze çarpan konulardan biri. Apple Watch Series 6’nın sahip olduğu 40 ve 44 milimetre ekran boyutları, yeni aygıtta 41 ve 45 milimetre şeklinde güncellenmiş durumda.

Güncellenen ekran boyutlarına rağmen üretilen tüm Apple Watch kayışları ile tam uyumluluk sunan Apple Watch Series 7, tüm bunlara ek olarak biri tamamıyla yeni olmak üzere 5 farklı renk seçeneği ile birlikte gelmekte.

Geçtiğimiz sene karşımıza çıkan Pasifik Mavisi ve (PRODUCT)RED renklerine ek olarak gümüş, uzay grisi ve altın renklerine sahip olan model, aynı zamanda koyu yeşil tonlarındaki yeni Gece Yeşili rengi ile de dikkat çekiyor.

Yurt dışında 399$’dan başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak olan Apple Watch Series 7’nin Türkiye satış etiketi henüz açıklanmamışken tahminler, başlangıç fiyatının 4.000 TL ve üstünde olacağını öngörüyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like