Apple

Apple TV+ Yapımı Ted Lasso’dan Dikkat Çeken Emmy Başarısı

2019 yılının Mart ayında gerçekleşen Apple etkinliği ile tanıtılan Apple TV+, yeni başarılara imza atmaya devam ediyor. Ülkemizde bulunmamasına rağmen yurt dışında oldukça popüler olan servis, Emmy Ödülleri’nde büyük bir başarıya imza attı.

Geçtiğimiz yıla göre başarısını büyük ölçüde arttıran TV+‘ın en çok ödül kazanan yapımı ise Ted Lasso oldu. Çok sevilen komedi dizisi, 7 adaylık ve 4 farklı ödül ile bu yılın Emmy Ödülleri’ni tamamladı.

Apple TV+

Apple TV+ Yapımları için Beklenen Tarihler Açıklandı
Detayları Keşfedin

İşte Apple TV+ Yapımı Ted Lasso’nun Tüm Ödülleri

farklı dalda Emmy’e aday gösterilen yapım, geçtiğimiz yıla göre oldukça iyi bir gözle bakılan 4 ödülle adeta eve geri dönüyor. 3 dalda ödül kazanamamasına rağmen tüm Apple TV+ yapımlarının 2020’de sadece 1 Emmy kazandığı düşünüldüğünde Ted Lasso’nun başarısı oldukça takdir ediliyor.

appletv

Yayınlandığı ilk günden itibaren adından sıkça söz ettiren Ted Lasso, Premier League’da oynayan bir futbol takımını ve antrenörünü konu ediniyor. İkinci sezonu geçtiğimiz aylarda yayınlanan dizi, toplamda 19 bölümden oluşuyor. Yapımın sahip olduğu Emmy ödüllerinin listesi ise bir hayli uzun.

  • En İyi Komedi Dizisi
  • En İyi Komedi Dizisi Erkek Oyuncusu (Ted Lasso’yu canlandıran Jason Sudeikis)
  • En İyi Komedi Dizisi Erkek Yardımcı Oyuncu (Roy Kent’i canlandıran Brett Goldstein)
  • En İyi Komedi Dizisi Kadın Yardımcı Oyuncu (Rebecca Welton’u canlandıran Hannah Waddingham)

9 bölümden oluşan ikinci sezonun yayınlanmasının hemen ardından teknoloji devi Apple, yeni bölümlerin hazırlıklarının başladığını duyurmuştu. 2022’de yayınlanması beklenen yeni sezonun final sezonu olabileceği de düşünülmekte.

Ted Lasso’nun haricinde farklı yapımları ile 7 farklı ödül daha kazanan Apple TV+, çok yakında daha fazla içerik ile karşımıza çıkabilir. Tüm bu yeni içeriklerin önümüzdeki bir Apple etkinliğinde duyurulması muhtemel.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler