2021 Model iPad mini Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı
Apple

Apple Türkiye, Etkinlik Sonrası iPad Fiyatlarını Güncelledi

Geçtiğimiz saatlerde gerçekleştirdiği etkinliğinde yeni cihazlarını duyuran Apple, etkinlikleri sonrasında attığı klasikleşen adımı attı ve fiyatlarda değişikliğe gitti. Türkiye’de şimdilik sadece iPad modellerinde fiyat artışına giden şirket, yüksek denebilecek bir zam uyguladı.

Satışta bulunan 4 farklı iPad modelinin de fiyatını güncelleyen Apple Türkiye’nin bu hareketi artan dolar ve vergiler nedeniyle gerçekleştirdiği düşünülürken iPhone, Mac, Apple Watch gibi cihazların fiyatının sabit olması dikkatleri üzerine çekti. Yeni iPad fiyatları ise Türkiye’nin ilginç bir rekora imza atmasını da sağladı.

Merakla Beklenen iPad Pro Tanıtıldı
Detayları Keşfedin

İşte Yeni iPad Fiyatları

Henüz resmi olarak açıklanmayan sebeplerden ötürü fiyatlarda güncelleme yapan Apple Türkiye ile birlikte en ucuz iPad modeli olan iPad 8. Nesil, 3.499 TL olmuş oldu. Yaklaşık olarak 500 TL’lik artış, uygun fiyatlı bir iPad isteyenler için kötü bir aksilik olarak değerlendiriliyor.

Smart Keyboard
iPad 8. Nesil

iPad 8. Nesil’den sonra gelen en uygun fiyatlı iPad modeli ise iPad mini. 8. Nesil ile neredeyse birebir özelliklere sahip olan iPad mini, daha küçük bir ekrana ve dolayısıyla da boyuta sahip. Yaklaşık olarak bir sene öncesine kadar çok uygun fiyatlı denebilecek olan iPad mini’nin artışla birlikte fiyatı 4.399 TL olmuş durumda.

Boyutuna göre oldukça pahalı olarak nitelendirilen iPad mini’nin sonrasında ise sırada iPad Air gelmekte. Geçtiğimiz Eylül ayında yenilenen iPad Air, Apple yetkili satıcılarından 5.200 TL’ye kadar alınabiliyorken şimdiki fiyatı ise 6.399 TL.

iPad Air 4
5 Rengi ile iPad Air

Geçtiğimiz saatlerde tanıtılan iPad Pro’nun fiyatı açıklandığı gibi kaldığından artış gözlemlenmedi. Bu fiyatlarla Türkiye, iPad serisinin en pahalı olduğu ülkeler arasına girerken yeni fiyatların Apple’ın satışlarını büyük oranda etkileyeceği düşünülüyor.

Tüm bunlar şimdilik birer düşünceden ibaretken nelerin olacağını zaman gösterecek. Aynı zamanda gerçekleştirilen fiyat değişikliğinin yakında iPhone, Mac, Apple Watch ve Apple TV için de hayata geçirilme ihtimali bulunuyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
2
😡 KIZGIN
2

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler