Apple

Apple, Taşınabilir Konsol Üzerinde Çalışıyor

20 Nisan‘da gerçekleştirdiği etkinliğinde şirket, Apple TV 4K‘yı tanıtmıştı. Yeni Apple TV‘nin 120 Hz yenileme hızı gibi oyun odaklı bir cihaz olacağı tahmin ediliyordu, ancak sonradan bu tahminler tutmadı.

Bunun üzerine Apple ile ilgili bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre şirket, taşınabilir bir oyun konsolu üzerinde çalışıyor.

Yeni Apple TV Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı
Detayları Keşfedin

İşte Apple’ın Yeni Taşınabilir Konsolu

Halihazırda Apple’ın neredeyse tüm cihazlarında, oyunlar gayet güzel bir şekilde çalışıyor. Hatta şirketin Apple Arcade adındaki bir oyun servisi bile bulunuyor. Ancak son günlerde Apple’ın, bunlara ek olarak oyun odaklı bir cihaz üzerinde çalıştığı düşünülüyordu.

Başta bu cihazın Apple TV 4K olacağı düşünülüyordu, ancak bu tahminler tutmadı. Bunun üzerine yeni bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre şirket, tıpkı Nintendo Switch gibi taşınabilir yapıda olan, kullanıcıların tıpkı bir telefon gibi istediği yere götürebileceği bir konsol üzerinde çalışıyor.

İddialara göre bu taşınabilir konsol, A veya M serisi bir çip ile birlikte gelecek. Apple’ın diğer mobil cihazlarından farklı olarak bu cihaz, çok daha güçlü bir GPU performansı sunacak. Ayrıca konsolun, ışın izlemeyi de desteklemesi bekleniyor.

Eğer söylenti doğruysa cihaz, şu anki Apple Arcade’den çok daha fazlasını sunacak. Bunun dışında Apple’ın mevcut birçok oyunu bu yeni konsola getirmek için Ubisoft ile anlaştığı da iddia ediliyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler